اپلیکیشن فوتوز اپل با ویژگی‌های جدید برای ویرایش عکس و ویدیو به‌روز شد

Photos-Apple

کنفرانس توسعه دهندگان اپل با نام WWDC به‌تازگی برگزار شده و در طی آن، شاهد آخرین دستاوردهای کمپانی اپل بودیم. یکی از این موارد، به‌روزرسانی اپلیکیشن فوتوز (Photos) بود.

اپلیکیشن فوتوز در واقع همان گالری تصاویر و ویدیوهای گوشی‌های اپل بوده که حالا دارای ویژگی‌های جدیدی همچون، ادیت کردن تصاویر و ویدیوهاست. این اپلیکیشن، حالا با استفاده از یادگیری هوشمند و ماشینی، تصاویر تکراری شما را پیدا کرده و اقدام به حذف آن‌ها می‌کند تا دیگر مشکلی از این بابت و به‌خصوص پر شدن حافظه دستگاه نداشته باشید. مورد دیگر در رابطه با آپدیت جدید اپلیکیشن Photos اپل، به یافتن بهترین‌ شات‌ها مربوط می‌شود. یعنی خود اپلیکیشن در میان تصاویر شما بهترین‌ها را انتخاب خواهد کرد. بعد از مدتی استفاده، این اپ به‌صورت اتوماتیک سلیقه شما را یاد گرفته و تصاویر زیبا، باکیفیت و همچنین متناسب با علاقه شما را به صورت بزرگ‌تر به نمایش می‌گذارد. لازم به ذکر است که این تصاویر دسته‌بندی هم می‌شوند تا بتوانید گلچین شده‌ها را یکجا ببینید.

به‌جز این مورد، حالا اپلیکیشن گالری ایفون امکان ویرایش تصاویر را نیز در خودش گنجانده است. اکنون می‌توانید بدون نیاز به اپلیکیشن دیگری، در همان گالری گوشی تغییراتی همچون تنظیم نور، اشباع رنگ، کاهش نویز، کنتراست، شفافیت و تعادل سفیدی را بر روی تصاویر اعمال کنید. در این اپ امکان ثبت تصاویر استودیویی با قرار دادن نورپردازی حرفه‌ای، گنجانده شده که نشان می‌دهد سازنده علاقه زیادی به تصاویر پرتره دارد. این ویژگی به شما امکان می‌دهد تا منابع نوری متحرک را متناسب با سلیقه خودتان تغییر داده تا بهترین نتیجه را داشته باشید.

علاوه بر عکاسی، اپل توجه ویژه‌ای هم به ویدیوها داشته و اکنون می‌توانید پس از ثبت ویدیو، آن‌ها را به صورت 90 درجه بچرخانید و یا حتی از فیلترها و افکت‌های گوناگون برای آن استفاده کنید.

نظر شما در رابطه با این به‌روزرسانی جدید اپلیکیشن فوتوز چیست؟

منبع :
Engadget

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *