جدیدترین آپدیت گوگل کروم اندروید با ویژگی‌های جالب منتشر شد

Google Chrome 75 Andorid

آپدیت گوگل کروم اندروید با ویژگی‌های متفاوت و جدید عرضه شد تا اکنون این مرورگر دوست‌داشتنی به نسخه 75 ارتقا یابد. با کاوشا و معرفی ویژگی‌های جدید این آپدیت، همراه باشید.

در نسخه 74، گوگل برای مرورگر کروم، ویژگی حالت شب را قرار داده بود اما نمی‌توانستید از بخش تنظیمات آن را فعال کنید و بهره‌مندی از آن نیازمند دسترسی به قسمت‌های دیگر بود. حالا و در نسخه 75 گوگل کروم برای اندروید ویژگی حالت شب به بخش تنظیمات آمده است. این ویژگی دوست داشتنی، یک حالت اتوماتیک و خودکار هم داشته که در زمان فعال شدن باتری سیور در گوشی‌‌های اندرویدی، مرورگر را به صورت خودکار در فاز حالت شب قرار می‌دهد. البته شما باز هم امکان فعال و یا غیرفعال کردن این ویژگی را خواهید داشت.

آپدیت گوگل کروم اندروید

گوگل مشکل خواندن متن‌های روی تب‌ها در حالت تاریک را حل کرده است. اکنون تمام نوشته‌ها با وضوح بالا و رنگ سفید دیده می‌شوند و نگرانی از این بابت وجود ندارد.

علاوه بر حالت شب، آپدیت گوگل کروم اندروید شامل ویژگی جدیدی با نام ساخت رمز (password generator) نیز می‌شود. اگر در زمان ورود به سایت بر روی بخش نوشتن رمز بزنید، یک گزینه جدید در زیر کادر قرار می‌گیرد که با آن می‌توان تمام رمزهای ذخیره شده در سایت مورد نظر را دید. یکی دیگر از ویژگی‌های گوگل کروم جدید با نام Suggest strong password شناخته می‌شود. همانطور که از نام این بخش پیداست، گوگل رمزهای سخت و پیچیده‌ای را به شما پیشنهاد می‌دهد تا در صورت استفاده از آن‌ها، امنیت اطلاعات ورودتان را بالا کنید.

مورد دیگر در آپدیت جدید گوگل کروم به تغییرات جالب در بخش share مربوط می‌شود. در واقع این بخش به سطح دوم از Web Share API مجهز شده و به واسطه آن اکنون هر نوع فایلی قابل اشتراک گذاری است. تا پیش از این در گوگل کروم اندرویدی می‌توانستید تنها متن و آدرس‌ها را به اشتراک بگذارید.

نظر شما در رابطه با آپدیت جدید گوگل کروم چیست؟!

منبع :
gsmarena

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *