از این پس سرعت حرکت در گوگل مپ به نمایش گذاشته می‌شود

Google Map

جدیدترین ویژگی که گوگل برای اپلیکیشن نقشه خودش قرار داده نمایش لحظه‌ای سرعت کاربر است. یعنی از این پس نمایش سرعت حرکت در گوگل مپ یک آرزو نیست!

یکی از مشکلات نقشه گوگل، عدم نمایش لحظه‌ای سرعت کاربر بود. در واقع زمانی که گوگل مپ را با ویز مقایسه می‌کردیم، این موضوع نمایش سرعت حرکت در گوگل مپ بیش از پیش خودش را نشان می‌داد و همچون پتکی بر سر نقشه گوگل می‌زد تا او را از رقیب سرسخت خودش همچون ویز دور نگه دارد. حالا گوگل از آهوی شیطان (!) پایین آمده و سرعت لحطه‌ای کاربر را به او نشان می‌دهد. این در حالی است که پیش‌تر گوگل سرعت مجاز در مسیرها را نیز در نقشه به نمایش می‌گذاشت.

این ویژگی جدید، سرعت کاربر را در بخش پایین و سمت چپ نقشه گوگل نشان می‌دهد اما به‌صورت پیش‌فرض فعال نیست! برای فعال کردن نمایش سرعت حرکت در گوگل مپ می‌بایست از طریق بخش تنظیمات و منو Navigation Settings اقدام کنید. کاربران همچنین می‌توانند از طریق اتصال به پایگاه‌های پلیس جاده‌ای از تصادفات و یا حتی مکان نصب دوربین‌های کنترل سرعت مطلع شوند.

با این حال ویژگی نمایش سرعت لحظه‌ای در گوگل مپ برای تمامی کاربران در دسترس نیست! هم اکنون تنها کاربران کشورهای استرالیا، بلژیک، برزیل، آرژانتین، کانادا، چک، فنلاند، آلمان، آمریکا، لهستان، پرتغال، هند، سوئد، تایوان، انگلیس و هلند می‌توانند از این قابلیت بهره‌ ببرند. همچنین این ویژگی فعلا برای اندروید اتو نیز در دسترس نیست.

گوگل ضمن اشاره به خطاهای سیستم ناوبری GPS، می‌گوید که کاربران به این سرعت‌سنج اکتفا نکرده و وضعیت سرعت اتومبیل خودشان را از همان طریق سنتی سابق و کیلومترشمار خودرو پیگیری کنند.

هرجند که اکثر ایرانی‌ها از ویز برای مسیریابی استفاده می‌کنند اما ما نیز منتظریم تا بالاخره دست نوازش گوگل بر سر ایران نیز کشیده شود و این قابلیت خوب برای ما نیز فعال شود. نظر شما در رابطه با گوگل مپ چیست؟ آیا اصلا از این اپلیکیشن استفاده می‌کنید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
The Verge

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *