یادگیری آئین نامه رانندگی در گوشی با اپلیکیشن ایرانی دست فرمون

Dast Farmoon

مطمئنا یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین دغدغه‌های همه، پس از گذر از سن قانونی، یادگیری قوانین رانندگی در کنار مهارت‌های آن است. به‌طبع شمار فراوانی از کسانی که برای دریافت مدرک گواهینامه رانندگی اقدام نموده‌اند، ترجیح می‌دهند که با میزان آمادگی و آگاهی بالا، وارد مسیر یادگیری این حرفه شوند. اپلیکیشن موبایل “دست فرمون” محصولی بی‌نظیر در سبک آموزش بوده که توسط برنامه‌نویس‌های با استعداد کشورمان طراحی شده و به زیبایی به آموزش آئین نامه رانندگی در گوشی پرداخته است!

متاسفانه قبول‌شدن در امتحان رانندگی برای دسته‌ای از افراد، جز یکی از سخت‌ترین کارهای دنیا محسوب می‌شود؛ کسانی هستند که حتی با وجود اینکه سن قانونی را گذرانده‌اند، نتوانسته‌اند در این آزمون نمره قبولی را کسب کنند. اگر سن شماهم بالاتر از 18 سال رفته و همچنان نتوانسته‌اید مدرک گواهینامه خود را بدست بیاورید، این اپ وطنی برای شماست! با کاوشا همراه باشید تا به معرفی این اپ خارق‌العاده بپردازیم.

اصول و چارچوب رانندگی را در تلفن‌همراه خود یاد بگیرید! دست فرمون در قالب سه بخش به صورت جامع، رانندگی را به شما می‌آموزد. بیایید تا باهم این سه بخش را بررسی کنیم.

یادگیری قوانین رانندگی در گوشی
1. بخش آموزش: این قسمت از اپلیکیشن شامل آموزش و نکات خلاصه شده بوده که به سادگی به شما اطلاعاتی را که درباره رانندگی نیاز دارید، ارائه می‌دهد. این بخش از برنامه خود شامل چهار قسمت بوده که عبارت‌اند از:
• آموزش علائم تصویری
• آموزش آئین‌نامه
• آموزش رانندگی ایمن
• آموزش فنی
هر یک از این قسمت‌ها نیز شامل چند زیرشاخه دیگر هستند که نشان از تلاش فراوان طراحان جهت یادگیری بهتر و بیشتر مخاطب است. در تمام این چهار قسمت، پس از آموزش‌های ارائه شده، نمونه‌ای از سوالات مفید قرار دارند تا شما بتوانید با پاسخ‌دادن به آن‌ها سطح دانایی خود را بسنجید و مطالب را بهتر یاد بگیرید؛ پس از مطالعه مطالب، با انتخاب گزینه “سوالات این بخش” وارد امتحان بخش مورد نظر خود شده و به سوالات پاسخ دهید. سوالات به صورت چهارگزینه‌ای طراحی شده‌اند و شما باید پس از انتخاب گزینه مورد نظر، بر روی تیک پایین سوال کلیک کرده تا جواب شما ثبت و نتیجه درست یا غلط بودن آن نیز برای شما به نمایش درآید.

در قسمت پایین سمت چپ همه مطلب‌ها، گزینه‌ای تحت عنوان “مطالعه کردم” قرار دارد که شما با کلیک بر روی آن، می‌توانید مطالبی را که از قبل مطالعه نموده‌اید، شناسایی کرده و در وقت خود صرفه جویی کنید. برای گذر از بخش‌های برنامه، گزینه “بخش بعدی” را انتخاب نمایید. آیکونی نمودار مانند در کنار گزینه‌های “بخش بعدی” و “سوالات این بخش” نیز به صورت اتوماتیک برای شما ظاهر می‌شود تا پس از اتمام تست مورد نظر، درصد و نسبت “مطالب مطالعه شده” و “سوالات پاسخ داده” خود را مشاهده کنید.

آئین نامه رانندگی در گوشی
2. بخش تست و آزمون: این قسمت از برنامه اختصاصا جهت آزمون‌گیری و یادگیری بیشتر داوطلبان طراحی شده که با شرکت در این آزمون‌ها مهارت خود را بهتر سنجیده و آزمون‌های گوناگونی را پشت سر خواهید گذاشت. (تمامی امتحانات موجود در اپ به صورت چهار گزینه‌ای هستند). آزمون‌های دست فرمون به دو دسته با رنگ‌های “قرمز” و “آبی” تقسیم شوند که توضیحات مربوط به آن‌ها به شرح زیر است:

آزمون‌های قرمز: تعداد 7 آزمون در این بخش طراحی شده‌اند؛ هر آزمون دارای زمان معینی بوده و شما باید قبل اتمام وقت، به سوالات آن پاسخ دهید. اگر پیش از اتمام زمان آزمون آن را به اتمام رساندید، بر روی گزینه “پایان” کلیک کرده و سپس “اتمام آزمون” را انتخاب کنید تا نتیجه امتحان خود را ببینید؛ حاصل آزمون خود را در بخش کارنامه مشاهده خواهید کرد. در این قسمت تعداد سوال‌های آزمون، تعداد جواب‌های درست و غلط، تعداد سوالات جواب داده نشده و همچنین لیستی از نقاط ضعف شما برایتان به نمایش در می‌آید تا بتوانید نقاط ضعف خود را شناسایی کرده، آن‌ها را از بین برده و یک قدم به دریافت گواهینامه نزدیک‌تر شوید. پس از پایان آزمون، می‌توانید در بخش کارنامه، بر روی گزینه “مشاهده سوالات آزمون” کلیک کنید تا جواب‌های صحیح تمام سوالات برای شما مشخص شوند.

آزمون‌های آبی: این بخش آزمون‌ها در قالب 4 موضوع مختلف طراحی شده که شامل زیرمجموعه‌هایی نیز هستند؛ مجموع آزمون‌های بخش آبی تعداد 17 عدد است. علائم تصویری، فنی، آئین‌نامه و رانندگی ایمن چهار دسته بخش آزمون‌های آبی هستند. در این قسمت اپلیکیشن، امتحانات زمان معینی ندارند و شما می‌توانید بدون استرس تا هر زمان که خواستید، بر روی سوالات آن‌ها فکر کنید و جواب صحیح را انتخاب نمایید. پس از انتخاب هر گزینه، سوال به رنگ سبز در خواهد آمد اما این مسئله به این معنا نیست که شما جواب درست را داده‌اید؛ پس از انتخاب گزینه‌ای که فکر می‌کنید درست است، در قسمت پایین سوال یک آیکن “تیک” ظاهر می‌شود تا شما با کلیک بر روی آن اعلام کنید که از جواب خود مطمئن هستید و می‌خواهید نتیجه انتخاب خود را ببینید.

3. بخش امتحان شهر: این بخش از اپلیکیشن نیز شامل نکات نهایی و کلیدی بوده و جهت جمع‌بندی کلی قبل از امتحان طراحی شده تا شما با مطالعه آن از استرس خود بکاهید و با آرامش و اطلاعات بیشتری در جلسه امتحان حاضر شوید. این نکات به صورت دسته‌بندی شده برای شما آماده شده‌اند و می‌توانید بر اساس هدف خود، هر دسته را باز کنید و نکات مربوط به آن را مشاهده نمایید. نام دسته‌های این بخش نیز به شرح زیر است:
▪ پیش از شروع آزمون
▪ شروع آزمون
▪ در حین آزمون
▪ نکات خاص اجرایی

حجم این اپلیکیشن شگفت‌انگیز تنها 17 مگابایت بوده و برای سیستم‌عامل اندروید در دسترس است. شما می‌توانید این اپ را از کافه بازار دانلود کرده و به یادگیری آئین نامه رانندگی در گوشی مشغول شوید.

آیین نامه رانندگی در گوشی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *