درآمد توسعه دهندگان اپل 64 درصد از اندرویدی‌ها بیشتر است!

App-Store

همه می‌دانند که تعداد گوشی‌های اندرویدی از گوشی‌های تولید شده اپل بیشتر است (چیزی در حدود 6 برابر)؛ اما این دلیل خوبی برای درآمد بیشتر توسعه دهندگان آن‌ها نیست! طبق آخرین اخبار و اطلاعات منتشر شده، درآمد توسعه دهندگان اپل تقریبا 64 درصد بیشتر از اندرویدی‌هاست.
سنسور تاور در آخرین تحقیقات خود بر روی 100 توسعه دهنده برتر اپل تمرکز کرده و درآمد آن‌ها را در سه ماهه نخست سال 2019 در حدود 83.7 میلیون دلار ارزیابی کرده است؛ در حالی‌که در مدت مشابه 100 توسعه دهنده برتر گوگل پلی مجموعا درآمد 51 میلیون دلاری را برای این سرویس به ارمغان آورده‌اند. جالب است بدانید که در سه ماهه نخست 2018 این اختلاف بین اپل و اندروید کمتر بوده!

درامد برنامه نویسی اپل
میانگین درآمد توسعه دهندگان برتر اندروید و اپل

همه این‌ها در حالی‌ست که نرخ رشد مرکب سالانه این دو در 6 سال گذشته تقریبا مشابه بوده و برای اندروید 31.2 و برای اپل 31.3 اندازه‌گیری شده است. اما درآمد توسعه دهندگان اپل که در سال 2015 تقریبا 15 درصد بیشتر از اندرویدی‌ها بوده، اکنون به بیش از 64 درصد رسیده است.

نکته جالب در این میان، به تفاوت درآمد حوزه اپلیکیشن و گیم بازمی‌گردد. درآمد 100 اپلیکیشن برتر اپ استور اپل بیش از 23 میلیون دلار بوده که این میزان در اندروید تنها 7 میلیون دلار برآورد شده است. اما در دنیای گیم کمی قضیه متفاوت می‌شود و اپل 70 میلیون و گوگل 48 میلیون دلار ناقابل از این راه به جیب زده‌اند.

میانگین درآمد توسعه دهندگان برتر در حوزه‌های غیر از بازی

طبق آخرین تحقیقات انجام شده، کاربران اندرویدی نسبت به سال گذشته 14.3 برابر هزینه بیشتری برای خرید اپلیکیشن از گوگل پلی پرداخت کرده‌اند اما این مقدار برای اپل‌دوستان، 9.4 درصد بوده است. به‌طور کلی کاربران اپل برای خرید بازی دست‌به‌جیب‌تر هستند و 88 درصد پول بیشتری می‌پردازند! البته این مورد بیش از هر چیز به محبوبیت بیشتر اندروید در کشورهای در حال توسعه و با سطح درآمد کمتر مربوط می‌شود.

درآمد بازی ساری در اپل
میانیگن درآمد توسعه دهندگان برتر در حوزه بازی سازی

نظر شما در رابطه با درآمد توسعه دهندگان سیستم‌عامل‌های همراه چیست؟ آیا شما نیز برای استفاده از اپلیکیشن یا بازی‌های روز دنیا پول پرداخت می‌کنید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
sensortower.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *