فعالیت رسمی تلگرام طلایی و هاتگرام برای همیشه به پایان رسید!

talagramTalaei

بعد از حرف و حدیث‌های فراوان، سرانجام فعالیت تلگرام طلایی و هاتگرام برای همیشه متوقف شد و این دو اپلیکیشن بسیار پرطرفدار و کاربردی، برای همیشه از گوشی‌های اندرویدی رخت بر بسته و دیگر فعالیتی نخواهند داشت.

ظاهرا دستور قضایی برای عدم فعالیت طلگرام و هانگرام صادر شده و این دو اپلیکیشن با ارسال نوتیفیکیشن به کاربران خودشان، رسما اعلام کردند که دیگر فعالیتی نخواهند داشت و کسی نمی‌تواند از این دو بهره‌مند شود. بعد از فیلتر شدن تلگرام، هاتگرام و تلگرام طلایی به‌عنوان جایگزین‌های اصلی در ایران معرفی شدند تا مخاطبان بتوانند بدون هیچ مشکلی به پیام‌ها و کانال‌های تلگرامی خودشان دسترسی داشته باشند. در واقع طلگرام و هاتگرام نسخه‌های سفارشی از تلگرام بودند و به سرورهای این پیام‌رسان محبوب متصل می‌شدند. همان‌طور که احتمالا می‌دانید، تلگرام اوپن سورس بوده و به همین دلیل شاهد نسخه‌های غیررسمی بسیار زیادی از آن در فروشگاه‌های نرم‌افزاری بزرگی همچون گوگل پلی و کافه بازار هستیم.

همه این‌ها زمانی اتفاق افتاد که چندی پیش گوگل به‌صورت رسمی به کاربران در رابطه با جاسوسی تلگرام طلایی و هانگرام هشدار داده بود. جالب است که در اقدامی غیرقابل پیش‌بینی، گوگل تلگرام طلایی را بدون اجازه کاربران از گوشی‌های اندرویدی حذف کرد! بعد از مدتی، صاحبان طلگرام یا همان تلگرام طلایی با ایجاد تغییراتی در ساختار اپلیکیشن آن را با اسمی جدید دوباره در گوگل پلی عرضه کردند.

اما سرانجام تمام این تلاش‌ها بی‌نتیجه ماند و رسما طلگرام و هاتگرام به فعالیت خودشان پایان دادند. حالا مشکلاتی برای میلیون‌ها کاربر این دو پیام‌رسان غیررسمی تلگرام در ایران بوجود می‌آید و دوباره می‌بایست به فکر جایگزین‌هایی برای تلگرام طلایی باشند.

نظر شما در رابطه با مشکلات پیش آمده اخیر برای این دو پیام‌رسان محبوب در ایران چیست؟ آیا شما نیز از جمله کاربران این دو نسخه غیررسمی از تلگرام بوده‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *