حذف شدن لایک اینستاگرام در 7 کشور دنیا رسما به اجرا درآمد

Hidden-Instagram-Likes

چندی پیش در خبرها داشتیم که اینستاگرام به دنبال مخفی کردن لایک‌‌ها بوده و حتی در این راه چندین اکانت را مورد آزمایش قرار داده است. حالا خبر رسیده که مدیران عزیز، حذف شدن لایک اینستاگرام را وارد فاز جدی‌تری کرده‌اند و در حال حاضر در 7 کشور دنیا کسی قادر به دیدن لایک‌های پست‌ها نیست!

اقدامات جدید اینستاگرام همگی بر گرفته از رفتار ما کاربران است. شاید اگر ما توجه کم‌تری به تعداد لایک و فالورها داشتیم و تمرکز اصلی‌مان را بر روی محتوای منتشر شده می‌گذاشتیم، هیچ‌وقت اینستاگرام به دنبال روشی برای حذف کردن لایک‌ها نمی‌رفت. البته این قضیه فقط برای مخاطبان بوده و صاحب پروفایل متوجه تعداد لایک‌ها خواهد شد. به زبان ساده، کسی که پستی را منتشر می‌کند، همچون سابق همه چیز را خواهد دید؛ اما سایرین قادر به تماشای تعداد افرای که پست مورد نظر را لایک کرده‌اند، نخواهند بود.

اینستاگرام، خیلی در رابطه با نحوه انجام این کار و موفقیت آمیز بودن آن صحبتی نکرده اما با توجه با آمار منتشر شده در مورد مخفی شدن لایک در 6 کشور دنیا، به نظر می‌رسد که به‌زودی این ویژگی فراگیر خواهد شد. در حال حاضر کاربران کشورهای ژاپن، ایرلند، ایتالیا، استرالیا، برزیل و نیوزلند قادر به تماشای میزان لایک پست‌ها نیستند.

اینستاگرام ابتدا این ویژگی را در کانادا به صورت آزمایشی به اجرا در آورد. بنابراین می‌توانیم بگوییم که حالا 7 کشور برای تست مخفی شدن لایک اینستاگرام انتخاب شده‌اند. اینستاگرام در پاسخ به این سوال که چرا باید لایک‌ها حذف شوند، می‌گوید که:

ما دوست داریم مخاطبان‌ بیش از هر چیز بر روی محتوا، یعنی عکس و ویدیویی که منتشر شده، تمرکز داشته باشند و کمتر به حاشیه بروند.

نظر شما در رابطه با مخفی شدن لایک‌ پست‌‌های اینستاگرام چیست؟ آیا با نظر مدیران این شبکه اجتماعی در رابطه تمرکز بیشتر بر روی محتوای پست‌ها موافق هستید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

برای آنکه یکی از حرفه‌ای‌های این شبکه اجتماعی باشید، پیشنهاد می‌کنم، حتما ترفندهای اینستاگرام ما را دنبال کنید.

منبع :
techcrunch.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *