اپلیکیشن گالری گو منتشر شد: یک جایگزین عالی برای گوگل فوتوز

google-Gallery-Go

اپلیکیشن گالری گو (Gallery Go) توسط گوگل رسما معرفی و عرضه شد تا مجموعه اپلیکیشن‌های سری Go گوگل تکمیل شود. پیش‌تر این غول دنیای جستجو از Google Go ،Maps Go و YouTube Go رونمایی کرده بود.

گوگل، اخیرا تمرکز ویژه‌ای بر روی هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی گذاشته و نتیجه آن تولید اپلیکیشن‌های خاصی همچون گوگل فوتوز شده است. مثلا این اپلیکیشن کاربردی توانایی تهیه اتوماتیک نسخه پشتیبان، دسته‌بندی تصاویر، بهبود کیفیت و… را دارد که آن را نسبت به سایر اپلیکیشن‌های موجود در این زمینه، متمایز می‌کند. روز گذشته گوگل در نیجریه از اپلیکیشن گالری گو رونمایی کرد که در واقع برای کشورهای در حال توسعه در دسترس خواهد بود. گوگل در واقع با معرفی این اپ جدید، قصد دارد تا به افراد بیشتری در سراسر دنیا خدمت‌رسانی کند.

گالری گو در واقع جایگزینی سبک و کم‌حجم برای گوگل فوتوز است و تقریبا تمام قابلیت‌های آن‌ را دارد. مثلا گزینه‌های دسته‌بندی هوشمند و یا حتی ویرایش تصاویر در این نسخه نیز موجود هستند. با این حال گالری گو به‌صورت کاملا آفلاین کار می‌کند و نیازی به اینترنت ندارد. این اپ می‌تواند بدون دسترسی به اینترنت تصاویر را براساس اشخاص حاضر در تصویر و یا مثلا موقعیت مکانی آن‌ها، دسته‌بندی کند. گالری گو در واقع همه این‌ها را مدیون یادگیری ماشینی است.

این اپلیکیشن کاملا از کارت حافظه پشتیبانی کرده و حتی شامل ویژگی بهبود تصاویر خودکار نیز می‌شود. توسط این ویژگی می‌توان به‌صورت خودکار تصاویر ثبت شده را از لحاظ رنگ و به‌طور کلی کیفیت، بهبود داد.

گالری گو گوگل از امروز برای کاربران دستگاه‌های مجهز به اندروید 8.1 و بالاتر در دسترس است. این اپ به‌صورت جهانی عرضه شده اما ممکن است برخی ویژگی‌های آن‌ (مثلا دسته‌بندی براساس اشخاص حاضر در تصویر) برای تمام کشورها در دسترس نباشد.

نظر شما در رابطه با اپلیکیشن گالری گو چیست؟ آیا تاکنون از برنامه‌های گو گوگل استفاده کرده‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
androidcentral

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *