آموزش دیلیت اکانت تلگرام به‌صورت ساده و تصویری ( حذف تلگرام )

Delete-Telegram-Account-Kavosha-Cover

تلگرام در واقع یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان‌های داخل کشور است که حتی بعد از فیلترشدن نیز توانسته محبوبیت خودش را حفظ کند. روزانه افراد زیادی از این شبکه اجتماعی برای تبادل اطلاعات استفاده می‌کنند اما به هر دلیلی ممکن است اقدام به حذف تلگرام نمایند. اگر شما نیز از جمله کسانی هستید که قصد دارید اکانت تلگرام را پاک کنید، با کاوشا و آموزش حذف اکانت تلگرام یا همان دیلیت اکانت تلگرام همراه باشید…

نکاتی که قبل از حذف اکانت تلگرام باید بدانید

  1. پیش از دیلیت اکانت تلگرام باید بدانید که با این کار، تمام اطلاعات شما نظیر گروه‌ها، چت‌ها، مخاطبین، کانال‌ها و… از بین خواهند رفت و دیگر قابل بازیابی نخواهند بود.
  2. اگر بخواهید دوباره با همان شماره قبلی وارد تلگرام شوید (که در حال حاضر در ایران غیرممکن شده است)، اطلاعات قبلی شما بازیابی نخواهند شد و رسما همچون یک کاربر جدید به این پیام‌رسان وارد می‌شوید.
  3. حذف کردن اکانت تلگرام شما ارتباطی به رفع ریپورت تلگرام ندارد! در واقع ریپورت شدن در تلگرام براساس شماره شما بوده و ربطی به آی‌دی ندارد. یعنی اگر هزاران بار نیز اکانت خودتان را حذف کنید، از ریپورت خارج نخواهید شد.
  4. دیلیت اکانت تلگرام توسط خود اپلیکیشن در گوشی امکان پذیر نیست و می‌بایست برای این‌کار، وارد سایت رسمی این پیام‌رسان شوید.

آموزش دیلیت اکانت تلگرام در 6 مرحله

بعد از خواندن نکات قابل توجه، اگر هنوز هم می‌خواهید که اکانت تلگرام را حذف نمایید؛ مراحل زیر را دنبال کنید (تاکید می‌کنم که در حال حاضر با توجه به محدودیت‌ها برای اکانت‌های ایرانی، در صورت حذف، شاید دیگر نتوانید با آن شماره وارد تلگرام شوید!).

ابتدا از اینجا وارد تلگرام شوید (برای ورود باید آی‌پی خودتان را تغییر دهید؛ یادتان باشد که تلگرام در ایران فیلتر است). همان‌طور که گفتیم، برای حذف اکانت تلگرام نمی‌توانید از طریق خود اپلیکیشن مراحل را پیش ببرید و باید از مرورگر گوشی و یا کامپیوتر وارد سایت تلگرام شوید. در صفحه باز شده (تصویر زیر) شماره‌ای که قصد حذف کردن اکانت مربوط به آن را دارید، وارد نمایید و گزینه Next را بزنید. دقت کنید که شماره مورد نظر می‌بایست با کد ایران و بدون صفر وارد شود (مثلا: 989121234567+). ممکن است به صورت مستقیم بعد از کلیک بر روی لینک بالا، وارد اکانت شوید که در این حالت می‌بایست این مرحله را نادیده بگیرید.

دیلیت اکانت تلگرام

بعد از زدن گزینه Next، یک پیام از سوی سازنده برای تلگرام شما ارسال خواهد شد که حاوی یک کد تایید ورود است که باید آن را کپی کنید.

حذف اکانت تلگرام

کد ارسال شده را در کادر Confirmation code سایت تلگرام پیست کرده و یا به‌صورت دستی وارد (کد به کوچک و بزرگ‌ بودن حروف حساس است) و گزینه Sign in را انتخاب کنید.

حذف اکانت تلگرام

حال وارد صفحه تنظیمات حساب‌تان خواهید شد که می‌بایست از میان گزینه‌های موجود، بر روی Delete account کلیک نمایید.

آموزش کامل دیلیت اکانت تلگرام

در صفحه جدید، تلگرام از شما می‌خواهد که در کادر ?Why are you leaving دلیل حذف کردن اکانت خودتان را بنویسید. البته این گزینه اختیاری بوده و می‌توانید آن را خالی بگذارید. در نهایت بر روی گزینه Delete My Account کلیک کنید.

آموزش کامل دیلیت اکانت تلگرام به زبان ساده

سپس یک پنجره جدید برای تایید حذف اکانت تلگرام باز خواهد شد که می‌بایست گزینه قرمز رنگ یعنی yes, delete my account را انتخاب کنید. کار تمام است. اکانت تلگرام شما پاک شده و دیگر قابل بازیابی نخواهد بود.

پاک کردن اکانت تلگرام

جلوگیری از حذف خودکار تلگرام

تلگرام به‌منظور جلوگیری از زیاد شدن اکانت‌های بدون استفاده، از ابتدا دارای قابلیتی است که در صورت استفاده نکردن از تلگرام به مدت طولانی، اکانت شما را به صورت خودکار حذف خواهد کرد. این مدت زمان استفاده نکردن از طریق اپلیکیشن قابل تغییر است.

برای جلوگیری از دیلیت خودکار تلگرام می‌بایست اپلیکیشن تلگرام را در گوشی باز کرده و از منو کناری وارد Setting و سپس privacy and security شوید. در صفحه جدید از میان زیرشاخه‌های بخش Advanced گزینه Delete my account if away for را انتخاب کرده و زمان حذف خودکار تلگرام را انتخاب کنید. این زمان از میان 1 ماه تا 1 سال استفاده نکردن از تلگرام قابل تغییر است.

جلوگیری از حذف خودکار تلگرام

برای آنکه یکی از حرفه‌ای‌های این پیام‌رسان شوید، پیشنهاد می‌کنم حتما ترفندهای تلگرام ما را دنبال کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *