مشکل پست کردن تصاویر در اینستاگرام و فیسبوک جهانی است؛ نگران نباشید

Instagram-No-Likes

روز گذشته بسیاری از کاربران ایرانی با مشکل پست کردن تصاویر در اینستاگرام و فیسبوک مواجه شدند. ظاهرا این مشکل به صورت جهانی بوده و در سراسر این کره خاکی نیز گزارش شده است. بنابراین کاربران ایرانی نباید نگرانی خاصی بابت فیلتر شدن اینستاگرام داشته باشند.

بر طبق گزارش کاربران، از صبح دیروز بسیار از افراد نتوانستند در اینستاگرام و فیسبوک چیزی را منتشر کنند و برخی دیگر، حتی اجازه بازنشر محتوا را هم نداشتند. این مشکلات برای کاربران عادی شاید خیلی حاد نباشد اما مسلما صاحبان کسب و کارها را به دردسر انداخته است. یکی از سخنگوهای فیسبوک با وب‌سایت تک‌کرانچ مصاحبه‌ای داشته و به این موضوع به‌صورت رسما اشاره کرده است که صحبت‌های او را در ادامه خواهید خواند:

اوایل صبح روز گذشته برخی از کاربران به دلیل مشکلات زیر ساختی که در فیسبوک وجود داشت، در دسترسی به این اپلیکیشن و همچنین محصولات دیگر آن نظیر اینستاگرام و واتس‌اپ با مشکل مواجه بودند. اکنون ما این مشکل را رفع کرده و شرایط را به حالت اولیه خودش بازگردانده‌ایم و مشکلی وجود ندارد. بابت این اتفاق ناخوشایند از همه عذرخواهی می‌کنیم.

جالب است بدانید که این اتفاق در سایر شبکه‌‌های اجتماعی نیز مورد بحث واقع شد تا جایی که برخی از کاربران، در رابطه با مشکل انتشار تصاویر و یا بازنشر آنها در فیسبوک و اینستاگرام پست‌های جالبی را در توییتر منتشر کردند. کاربران در اکثر این پست‌ها با هشتگ FacebookDown# و InstagramDown# نسبت به اتفاقات اخیر واکنش نشان دادند.

همان‌طور که می‌دانید، فیسبوک چندی پیش رسما واتس‌اپ و اینستاگرام را خرید و اکنون مالک اصلی آن‌هاست. بنابراین خیلی عجیب نیست که به دلیل وجود برخی مشکلات، اتفاق مشابهی در این سرویس‌ها به‌صورت هم‌زمان رخ دهد.

نظر شما در رابطه با این شبکه‌های اجتماعی چیست؟ آیا شما نیز با مشکل پست کردن تصاویر در اینستاگرام و فیسبوک مواجه شدید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
techcrunch

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *