آپدیت جدید تلگرام به نسخه 5.10 با 6 ویژگی بسیار جالب و کاربردی

telegram Update

تلگرام ساعاتی پیش به نسخه 5.10 به‌روزرسانی شد. این پیام‌رسان بسیار محبوب در ایران، مدتی هست که فیلتر شده اما همچنان طرفداران خاص خودش را دارد. تلگرام مدام در حال اضافه کردن ویژگی‌های جدید برای کاربردی‌تر شدن اپلیکیشن خودش است. این اپدیت جدید تلگرام شامل ویژگی‌های جالب و متفاوتی می‌شود که در ادامه به معرفی هر یک می‌پردازیم. با کاوشا همراه باشید…

معرفی حالت آهسته یا Slow Mode در اپدیت جدید تلگرام

اگر شما در گروه‌هایی با تعداد بالای اعضا هستید و آن‌قدر سرعت تایپ و ارسال پیام در آن بالاست که حتی وقت نمی‌کنید درست و حسابی پیام‌ها را بخوانید، این ویژگی برای شماست. حالا با حالت آهسته تلگرام، ادمین می‌تواند میان ارسال پیام‌های گروه تاخیر ایجاد کند. به این‌صورت که مثلا هر شخص برای ارسال دو پیام پشت سر هم ۳۰ ثانیه تاخیر داشته باشد. اگر چنین ویژگی فعال باشد، شما با یک تایمر در کنار محل تایپ، متوجه موضوع خواهید شد. جالب است بدانید که این‌ میزان تا یک ساعت نیز قابل افزایش است!

اپدیت تلگرام

معرفی حال Timestamps در نسخه 5.10 تلگرام

در اپدیت جدید تلگرام شما می‌توانید تصویر بندانگشتی هر ویدیو را خودتان انتخاب کنید. علاوه‌بر این، اکنون شما می‌توانید بخشی از ویدیو را هایلایت کنید. به این صورت که مثلا مشخص کنید که ویدیو ارسالی شما از چه زمانی شروع به پخش کند. مثلا در صورت ارسال یک ویدیو 2 دقیقه‌ای، می‌توانید زمان را طوری تنظیم کنید که با لمس طرف مقابل، ویدیو از ثانیه 50 به بعد پخش شود. این ویژگی‌ برای ویدیوهای یوتیوب نیز قابل اجراست. برای استفاده می‌بایست تایم مورد نظر را در زیر ویدیو درج کنید.

ایموجی‌‌های متحرک در نسخه جدید تلگرام

استیکرهای متحرک تلگرام پیش‌تر به این پیام‌رسان اضافه شده بود و حالا شاهد ایموجی‌های آن هستیم. یعنی اکنون با استفاده از ایموجی‌‌ها، انواع متحرک آن‌ها به شما پیشنهاد می‌شود.

منو چسبان جدید تلگرام

بخش مربوط به آپلود فایل‌ها در گوشی‌های اندرویدی دچار تغییراتی شده و حالا می‌توانید قسمت مربوط به عکس‌ها و ویدیوها را به‌صورت واضح‌تر ببینید. شما می‌توانید با نگه‌داشتن انگشت بر روی فایلی که قصد ارسالش را دارید، آن را به‌صورت فشرده یا غیرفشرده درآورید!

ارسال پیام سایلنت شده در اپدیت جدید تلگرام

اگر حس می‌کنید که گوشی طرف مقابل سایلنت نیست، می‌توانید خودتان پیامی را به‌صورت سایلنت شده برای آن بفرستید! در این ویژگی جدید، حتی در صورتی که گوشی طرف مقابل سایلنت نباشد پیام شما تنها به‌صورت یک نوتیفیکیشن بر روی صفحه ظاهر خواهد شد و در آن خبری از صدا نیست! این ویژگی در گروه‌‌ها نیز فعال شده است.

اپدیت تلگرام نسخه 5.10

ویژگی Admin Titles در تلگرام

آپدیت جدید تلگرام شامل ویژگی جالبی برای ادمین‌های گروه می‌شود. بر طبق آن، ادمین اصلی می‌تواند به سایر ادمین‌های گروه لقب‌هایی را اعطا کند. این ویژگی نظم گروه‌‌ها را بیشتر می‌کند. مثلا شما می‌توانید برای یکی از ادمین‌ها لقب پاسخ‌دهنده را برگزینید تا همه بدانند که وظیفه این شخص، پاسخ دادن به سوال اعضای گروه است.

نظر شما در رابطه با اپدیت جدید تلگرام چیست؟ آیا ویژگی‌های اضافه شده جدید را کاربردی می‌دانید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

برای آنکه یکی از حرفه‌ای‌های این پیام‌رسان شوید، پیشنهاد می‌کنم حتما ترفندهای تلگرام ما را دنبال کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *