واقعیت افزوده در گوگل مپ : جدیدترین راه‌کار برای جذاب شدن نقشه گوگل!

Google-Maps-AR-navigation-

گوگل تصمیم گرفته تا برای راحتی بیشتر کاربران هنگام استفاده از سرویس نقشه‌های این کمپانی، ویژگی جالبی را به آن اضافه کند. یعنی به‌زودی شاهد قابلیت واقعیت افزوده در گوگل مپ خواهیم بود.

گوگل مپ لایو ویو در واقع نام جدیدترین سرویس این نقشه کاربردی است که قرار است به‌زودی در قالب نسخه بتا برای سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS عرضه شود. لایو ویو در واقع اطلاعات موجود در دیتابیس را با آنچه که از دوربین گوشی دریافت می‌شود، ترکیب کرده و تجربه متفاوتی را هنگام کار با این نقشه ارائه می‌دهد.

لایو ویو رابط نقشه را با استفاده از تصاویر ثبت شده سریع و پشت‌ سر‌هم لایه‌بندی می‌کند. این ویژگی البته تا امروز برای تست در اختیار برخی از دارندگان گوشی‌های پیکسل و کاربران خاص بود اما ظاهرا قرار است که به‌صورت گسترده‌تری مورد آزمایش قرار گیرد. احتمالا تا آخر این ماه میلادی، لایو ویو در دسترس همه قرار خواهد گرفت.

البته این ویژگی برای بخش‌هایی از دنیا ارائه می‌شود که پیش‌تر قابلیت استریت ویو یا نمای خیابانی در دسترس بوده‌ است. برای بهره بردن از این ویژگی کاربردی، می‌بایست دکمه Start AR را بزنید و گوشی را به‌صورت افقی نگه دارید. حال صفحه چیزی شبیه به بازی‌های کامپیوتری شده و ترکیبی از نمای بیرونی (برگرفته شده از دوربین گوشی شما) و المان‌های نقشه همچون پیکان‌ها و جهت‌یاب‌ها را به نمایش می‌گذارد.

این ویژگی تعدادی عکس از محیط اطراف شما گرفته و با شناسایی مکان‌های شناخته‌شده برای پیدا کردن برخی ویژگی‌ها نظیر پل‌ها و نقاط خروج ساختمان، تصاویر را تجزیه و تحلیل می‌کند. حالت واقعیت افزوده در گوگل مپ از یادگیری ماشینی برای برطرف کردن برخی بخش‌های گذرا در صحنه همچون نورها و سایه‌ها استفاده می‌کند. گوگل هشدار داده که با استفاده از این ویژگی، مصرف باتری و همچنین داده‌ شما افزایش چشم‌گیری خواهد داشت.

نظر شما در رابطه با گوگل مپ لایو ویو چیست؟ آیا تابه‌حال از ویژگی استریت ویو استفاده کرده‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
phonearena

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *