گزارش مالی اکتیویژن : سود 37 درصدی از فروش بازی‌های موبایل!

_Activision_booth

طبق گزارش مالی منتشر شده از کمپانی صاحب نام اکتیویژن که مربوط به سه ماهه دوم سال 2019 است، این برند توانسته تا 37 درصد سود خالص از فروش بازی‌های موبایلی کسب کند. این گزارش مالی اکتیویژن نشان می‌دهد که صنعت بازی‌های موبایلی رو به پیشرفت بوده و آینده درخشانی در انتظارش است.

همان‌طور که می‌دانید، کمپانی اکنیویژن یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان بازی در دنیاست و این را می‌توان با نگاهی به سری پرطرفدار بازی کال‌ آف دیوتی متوجه شد. همیشه این کمپانی درآمد بسیاری را در حوزه بازی‌های کامپیوتری و یا نسخه‌های منتشر شده برای کنسول‌های بازی به دست می‌آورد اما امسال همه چیز متفاوت بوده است. در ۳ ماهه گذشته سال 2019 در حدود ۳۷ درصد از درآمد اکتیویژن از فروش بازی‌های موبایلی بدست آمده که بیشترین میزان ممکن تا به امروز است. یعنی بیشترین درآمد این کمپانی از بازی‌های موبایلی بوده و خبری از نسخه‌های کامپیوتری و کنسولی نیست!

این رشد بالا نتیحه خرید کمپانی کینگ سازنده بازی کندی‌ کراش توسط اکتیویژن است که چند سال پیش رخ داد. طبق گزارش‌های منتشر شده، تعداد بازیکنان بازی کندی‌ کراش و کندی‌ کراش فریند سگا روزانه در حال افزایش بوده و در حال حاضر این میزان چیزی در حدود 258 میلیون برای کندی کراش برآورد شده است.

البته امسال تاکنون کمپانی اکتیویژن بازی‌های کامپیوتر و کنسول زیادی را معرفی نکرده و تنها شاهد دو عنوان Sekiro: Shadows Die Twice و Crash Team Racing Nitro-Fueled بوده‌ایم. گرچه این دو نیز فروش خوبی را تجربه کرده‌اند اما قطعا به میزان فروش سری جدید بازی کال آف دیوتی با نام Call of Duty: Modern Warfare نخواهد بود.

با این حال جالب است بدانید که فروش بازی‌های موبایلی سود بیشتری از فروش این ۳ بازی فوق‌العاده نصیب اکتیویژن خواهد کرد. نظر شما در رابطه با گزارش مالی اکتیویژن چیست؟ آیا شما نیز آینده را در گرو بازی‌های موبایلی می‌دانید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
dualshockers

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *