حالت تاریک گوگل کروم اندروید در نسخه 77 هوشمندتر می‌شود

Google Chrome Dark Mode

چندی پیش گوگل حالت تاریک را به مرورگر موبایلی خودش اضافه کرد. با همه مزایا و قابلیت‌های جالب، حالت تاریک گوگل کروم دارای نواقصی نیز بود. حالا ظاهرا این غول دنیای جستجو تصمیم گرفته تا ویژگی مورد اشاره را هوشمندتر از قبل کند.

گوگل، نسخه بتا 77 اندرویدی گوگل کروم را با حالت تاریک هوشمندتر، منتشر کرد. در نسخه‌های قبلی شاهد مشکلات عجیبی همچون سیاه شدن پس‌زمینه سفید تصاویر در این حالت بودیم که ظاهرا در نسخه‌‌های بعدی این مرورگر محبوب مشکل یاد شده به صورت کامل حل خواهد شد. در حالت تاریک نسخه 76 گوگل کروم، اگر یک وب‌سایت از طراحی تاریک استفاده می‌کرد، این مرورگر به‌صورت اتوماتیک از همان طراحی بهره‌ می‌گرفت و در صورت وجود رنگ‌های روشن در یک وب‌سایت، آن را به حالت تاریک تغییر می‌داد.

برعکس کردن رنگ‌ها برای هر مرورگری، یک ویژگی مثبت خواهد بود و موجب می‌شود تا در محیط‌های تاریک، آسیب کمتری به چشمان‌مان وارد شود. با این حال اما برعکس کردن رنگ تصاویر، مسلما نمی‌تواند تجربه لذت بخشی باشد! حال به‌نظر می‌رسد که در نسخه بتا 77 مرورگر کروم این مشکل حل شده است. در این حالت هوشمند، عکس‌ها یک استثنا محسوب شده و از چرخه تغییر رنگ‌ها کنار گذاشته می‌شوند. همچنین رنگ خاکستری به سفید تغییر نکرده و تجربه خواندن متن‌ها به آنچه که طراح سایت در نظر داشته، نزدیک‌تر خواهد شد.

علاوه بر این، نسخه 77 اپلیکیشن گوگل کروم شامل ویژگی‌ جالبی برای توسعه دهندگان هم می‌شود. به این صورت که طراح سایت می‌تواند تعریف کند که با زدن کلید اینتر در سایت چه عملی انجام شود. مثلا تیک زدن یک فیلد یا هر چیز دیگری… .

در این نسخه، حتی امکان نمایش مخاطبین در وب‌ اپلیکیشن نیز دیده می‌شود؛ یعنی کاربر می‌تواند به‌راحتی محتوا را با دیگران به اشتراک بگذارد. اگر شما نیز دوست دارید که این نسخه بتا را تجربه کنید، می‌نوانید از طریق گوگل‌پلی آن را بر روی گوشی اندرویدی خودتان نصب کنید.

منبع :
techradar

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *