امکان گزارش دادن پست‌های جعلی در اینستاگرام به‌زودی فراهم می‌شود

instagram fake post

از این پس می‌توانید پست‌های جعلی در اینستاگرام (شامل محتوای غلط و یا نامناسب) را گزارش دهید. فیسبوک تصمیم گرفته تا ریپورت کردن در اینستاگرام را کمی پیشرفته‌تر کند. با کاوشا و توضیح این آپشن جدید همراه باشید.

اگر فکر می‌کنید که پستی در اینستاگرام شامل اطلاعات غلطی است، می‌توانید به‌راحتی آن را گزارش دهید. این ویژگی هم اکنون در ایالات متحده آمریکا در دسترس بوده و طبق اعلام اینستاگرام، تا پایان ماه میلادی برای تمام نقاط جهان نیز عرضه خواهد شد.

برای گزارش دادن پست‌های شامل محتوای غلط یا نامناسب، می‌بایست از طریق منو اینستاگرام گزینه جدید False information را انتخاب کنید تا در صف بررسی قرار گیرد. اینستاگرام با استفاده از هوش مصنوعی و چک کردن مواردی از قبیل سابقه اکانت، تاریخ انتشار پست و چیزهایی شبیه این، نسبت به آن تصمیم گیری خواهد کرد. بعد از این کار، پست مورد نظر حذف نخواهد شد اما دیگر در بخش اکسپلور و یا منوی هشتگ‌ها به نمایش گذاشته نمی‌شود. جالب است بدانید که این محتوای نامناسب در بالای سایر موارد نیز قرار نخواهد گرفت (یعنی اولویت با نمایش سایر محتواهاست). عملا اینستاگرام با این کار نمایش پست را بسیار محدود خواهد کرد تا محتوای غلط به اشتراک گذاشته شده توسط افراد کمتری دیده شود.

پیش‌تر منتقدان فیسبوک، معتقد بودند که در این شبکه اجتماعی محتوای غلط بسیار زیادی به اشتراک گذاشته می‌شود. به همین دلیل فیسبوک این ویژگی جدید را به اینستاگرام اضافه کرده است.

این قابلیت جدید اینستاگرام حتی موجب آموزش بیشتر هوش مصنوعی نیز خواهد شد. هرچند که ظاهرا در کوتاه مدت، چندان کارآمد نخواهد بود.

نظر شما در رابطه با انتشار اطلاعات غلط و یا با محتوای نامناسب در شبکه‌های اجتماعی چیست؟ آیا با قابلیت گزارش دادن پست‌های جعلی در اینستاگرام موافق هستید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
slashgear

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *