راهکاری جالب برای مقابله با پیام مزاحم در دایرکت توییتر !

Twitter Filter

یکی از مشکلاتی که معمولا در شبکه‌های اجتماعی شاهدشان هستیم، مزاحمت افراد ناشناس است. این‌گونه مزاحمت‌ها می‌تواند به صورت قرار دادن کامنت در زیر پست‌ها باشد. اخیرا حتی دیده شده که این مزاحمت‌ها از طریق دایرکت صورت گرفته که شکل خیلی خوشایندی ندارد. توییتر به‌ عنوان یکی از پراستفاده‌ترین شبکه‌های اجتماعی دنیا، قصد دارد ویژگی فیلتر کردن پیام مزاحم در دایرکت توییتر را به‌ زودی به این شبکه اجتماعی اضافه کند.

معمولا اکثر کمپانی‌ها برای مقابله با این‌گونه مزاحمت‌ها، روش‌های خاص خودشان را ارائه می‌کنند؛ اما بیشتر تمرکز آن‌ها بر روی کامنت‌هاست. حالا توییتر پا را فراتر گذاشته و قصد مقابله به مزاحم‌های دایرکت مسیج را دارد. این شبکه اجتماعی خاص، ‌می‌خواهد فیلترهایی را برای مقابله با این مشکل عرضه کند.

نحوه کار این فیلترها به گونه‌ای است که برخی کلمات از پیش تعریف شده را در میان پیغام‌های شخصی دریافتی یا همان دایرکت مسیج‌ها جستجو می‌کنند. به همین راحتی پیغام‌های مزاحم شناسایی شده و در لیست اصلی دایرکت‌ها به نمایش گذاشته نمی‌شوند. جالب است بدانید که این نوع پیام‌ها به صورت کامل حذف نخواهند شد، بلکه در یک بخش مخفی ذخیره می‌شوند. یعنی اگر کاربری بخواهد این پیام‌های مزاحم را ببیند، می‌تواند از طریق بخشی به نام additional messages وارد عمل شده و حتی به آن‌ها پاسخ دهد. به‌ صورت خلاصه می‌توان گفت که ویژگی جدید توییتر چیزی شبیه به پوشته اسپم است که همه ما در ایمیل‌های خودمان با آن سر و کار داشته‌ایم.

این ویژگی، نمی‌تواند به‌صورت کامل شما را از شر مزاحمت‌های این چنینی خلاص کند؛ اما حداقل می‌توان به کمتر شدن تعداد آن‌ها امیدوار بود. فیلتر توییتر فعلا در مرحله آزمایشی به‌ سر می‌برد و ممکن است نسخه نهایی آن با چیزی که در حال حاضر شاهدش هستیم، متفاوت باشد.

نظر شما در رابطه با فیلتر کردن پیام مزاحم در دایرکت توییتر چیست؟ آیا این ويژگی را کاربردی می‌دانید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

 

منبع :
ubergizmo

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *