قابلیت جستجو متن در عکس به اپلیکیشن گوگل فوتوز اضافه شد

google-photos

امکان جستجو متن در عکس به اپلیکیشن گوگل فوتوز اضافه شد.  از این پس می‌توانید اقدام به جستجو و سپس ذخیره کردن نوشته‌های درون تصاویر در این اپلیکیشن کاربردی کنید.

این ویژگی توسط گوگل به قابلیت لنز گوگل فوتوز افزوده شده است. در آخرین آپدیت شما می‌توانید توسط فناوری تشخیص حروف (به اختصار OCR) حروف و کلمات مورد نظرتان را در تصاویر جستجو کرده و آن‌ها را کپی کنید تا بتوانید هرجا که خواستید، بچسبانید (Paste کنید). طبق آخرین گزارشات منتشر شده توسط 9to5google این ویژگی بسیار کاربردی هم اکنون برای سیستم‌عامل‌های اندروید، iOS و حتی نسخه تحت وب گوگل فوتوز نیز در دسترس است.

شما در این آپدیت می‌توانید متن‌‌ها را در هر حالتی جستجو و ذخیره کنید. تفاوتی ندارد اگر متن مورد نظر کج، بزرگ یا کوچک باشد. حتی امکان یافتن کلمات در اسکرین‌شات‌ها نیز میسر است. ظاهرا دقت فناوری تشخیص حروف گوگل لنز بسیار بالا بوده و می‌توان از آن استفاده‌های زیادی برد. مثلا از متن‌های پیجیده در دنیای واقعی عکس گرفت و آن‌ها را به متن در گوشی تبدیل کرد.

مهم‌ترین بخش این قابلیت ویژه، امکان جستجو متن بدون انتخاب عکس است. گوگل کاری کرده تا متن مورد نظر شما در تمام تصویر جستجو شود. یعنی کافی‌ست تا متن خودتان را بنویسید تا ویژگی OCR آن را در میان تمام تصاویر موجود در گوشی جستجو کند.

تا پیش از این، گوگل فوتوز می‌توانست اشیا، رویدادها، چهره انسان‌ها و حیوانات برچسب خورده را در میان تصاویر تشخیص دهد. حالا امکان تشخیص متن نیز به آن اضافه شده تا بیش از پیش خواستنی شود.

نظر شما در رابطه با قابلیت جستجو متن در عکس اپلیکیشن گوگل فوتوز چیست؟ آیا تاکنون به این ویژگی فکر کرده بودید که بتوانید با گرفتن یک عکس ساده، متن مورد نظر را در گوشی کپی کنید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشاکاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
The Verge

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *