اپلیکیشن کم اسکنر به بدافزار آلوده است؛ هر چه سریع‌تر آن را پاک کنید!

CamScanner-FI

طبق گزارشی که اخیرا توسط کسپرسکی صورت گرفته، ظاهرا اپلیکیشن کم اسکنر به بدافزار آلوده شده و بهتر است هرچه سریع‌تر آن را از روی گوشی اندرویدی خودتان پاک کنید!

کم اسکنر یکی از بهترین اپلیکیشن‌های دنیا برای اسکن کردن اسناد در گوشی‌های تلفن‌ همراه است. این اپ که در حدود 10 سال از فعالیتش می‌گذرد، هم اکنون بیش از 100 میلیون نصب فعال دارد و جز محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های گوگل‌پلی به حساب می‌آید. با این حال به نظر می‌رسد که توسعه دهنده آن اخیرا از یک ماژول تبلیغاتی جدید بهره گرفته که به بدافزار آلوده است.

طبق اطلاعاتی که کسپرسکی اعلام کرده، ظاهرا نوعی کد مخرب در اپلیکیشن Cam Scanner دیده شده که باعث ایجاد برخی مشکلات در گوشی هدف می‌شود. این بدافزار بعد از اجرا شدن، برخی فایل‌های مخرب را بدون اجازه کاربر دانلود می‌کند. در برخی مواقع دیده شده که حتی این بدافزار توانسته تا برای افراد در سرویس‌های پولی اشتراک ایجاد کند! حتی ممکن است شاهد تبلیغاتی در جای جای رابط کاربری گوشی باشید که بسیار آزاردهنده است.

بعد از منتشر شدن این اطلاعات توسط کسپرسکی، گوگل اپلیکیشن کم اسکنر را از گوگل‌پلی حذف کرد. ظاهرا توسعه‌دهندگان اپ نیز با تایید این موضوع، اشاره کرده‌اند که افزودن ماژول AdHub به کم اسکنر موجب بروز این مشکلات شده است.

شرکت سازنده خبر داده که به‌زودی نسخه جدیدی از این اپ را در گوگل‌پلی عرضه خواهد کرد. ضمنا اعلام کرده این مشکل تنها در دستگاه‌های اندرویدی رخ داده و خطری کاربران آیفون‌های اپل را تهدید نمی‌کند. با تمام این‌ها، بهتر است که تا زمانی که اپلیکیشن یاد شده دوباره وارد گوگل‌پلی نشده، آن را از گوشی اندرویدی خودتان پاک کنید.

به عنوان جایگزین می‌توان از آفیس لنز مایکروسافت بهره گرفت که تمام قابلیت‌های کم اسکنر را در دل خود گنجانده و حتی به الگوریتم هوشمند برای اسکن اسناد نیز مجهز است.

نظر شما در رابطه با کم اسکنر چیست؟ آیا شما نیز از این اپلیکیشن برای اسکن کردن اسناد در گوشی خودتان استفاده می‌کنید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
engadget

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *