پخش خودکار ویدیو در گوگل‌ پلی کمتر از یک ماه دیگر به مرحله اجرا در می‌آید

google-play-store-feature-810x298_c

گوگل به دنبال روشی برای راحتی کاربران است. به همین دلیل قصد دارد پخش خودکار ویدیو در گوگل پلی را از ماه آینده به اجرا درآورد. ظاهرا گوگل تصور می‌کند که پخش خودکار فیلم‌ها موجب می‌شود تا کاربران بتوانند به‌سادگی مطالب را بیابند.

به عقیده ما و بسیاری از کاربران اینترنت، پخش خودکار ویدیوها بسیار آزاردهنده است. اما ظاهرا کسی به این موضوع توجه نمی‌کند و هنوز هم بسیاری از وب‌سایت‌ها و سرویس‌های اینترنتی معتبر و معروف، دست به چنین کاری می‌زنند. در آخرین اقدام نیز گوگل قصد دارد در فروشگاه اپلیکیشن‌های خودش، ویژگی پخش خودکار ویدیو را در اپ‌های کاربردی و بازی‌ها به اجرا بگذارد. این مورد حتی ویدیوهای تبلیغاتی را هم شامل می‌شود. گوگل در این زمینه می‌گوید:

از ماه سپتامبر 2019 پخش خودکار ویدیو در گوگل پلی آغاز خواهد شد تا کاربران بتوانند مطالب را راحت‌تر پیدا کنند.

البته طبق اعلام گوگل، توسعه دهندگان می‌بایست بخش درآمدزایی را برای این نوع ویدیوها نادیده بگیرند. زیرا به اعتقاد گوگل پخش تبلیغات در ویدیو اپلیکیشن‌ها، ممکن است موجب سردرگمی کاربران شود.

گوگل از برنامه نویسان و توسعه دهندگان حرفه‌ای خواسته که تا نوامبر امسال ویدیوهای خود را به‌روز کنند. این به‌روزرسانی شامل حذف تمام تبلیغات از آن‌ها هم می‌شود. یعنی از این پس اگر ویدیو یک اپلیکیشن در گوگل پلی، شامل تبلیغات باشد، مجوز پخش نخواهد داشت. البته ظاهرا می‌توان این ویژگی‌ را نادیده گرفت یا حداقل می‌توانیم شاهد گزینه‌ای باشیم که هنگام اتصال از طریق داده تلفن‌ همراه‌، امکان پخش خودکار ویدیو در گوگل پلی غیرفعال شود.

مورد بعدی مربوط به صدا می‌شود که حداقل امیدواریم پخش خودکار ویدیوها در ابتدا شامل صدا نباشد و کاربر به خواست خودش صدای ویدیو را بالا ببرد. نظر شما در رابطه با این ویژگی چیست؟ آیا شما هم از پخش خودکار ویدیوها ناراضی هستید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
xda-developers

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *