ثبت عکس پرتره در گوشی‌های معمولی و میان‌رده با اپلیکیشن DSLR Blur

dslr-blur-app-kavosha

گوشی‌های هوشمند جدید، به دوربین‌های چندگانه مجهز شده‌اند و روز به روز به تعداد دوربین‌های آن‌ها اضافه می‌شود. با اضافه شدن دوربین‌ تشخیص عمق، گوشی‌ها می‌توانند تصاویری شبیه به دوربین‌های حرفه‌ای را به ثبت برسانند. این ویژگی که معمولا با نام عکس پرتره شناخته می‌شود، بیش از همه در گوشی‌های بالارده و پرچمدار قابل استفاده است. با این حال اپلیکیشن‌ها به ما کمک می‌کنند تا بتوانیم از این قابلیت در گوشی‌های معمولی نیز استفاده کنیم. اگر می‌خواهید اقدام به ثبت عکس پرتره در گوشی‌ ساده خودتان کنید، با کاوشا و معرفی اپلیکیشن DSLR Blur همراه باشید.

این اپلیکیشن که در دسته اپ‌های ویرایش عکس قرار گرفته در واقع به‌صورت نرم‌افزاری و دستی، کاری می‌کند که تصاویر ساده شما به‌صورت پرتره با بک‌گراند تار به نظر برسند. البته این ویژگی همچون گوشی‌های پرچمدار، به‌صورت اتوماتیک هنگام ثبت عکس صورت نمی‌گیرد و نیازمند کمی صبر و حوصله از سوی شماست.

برای این منظور، ابتدا با اپلیکیشن دوربین پیش‌فرض گوشی خودتان مشغول عکاسی می‌شوید. سپس اپلیکیشن DSLR Blur را باز کرده و از طریق منو‌های مربوطه، تصویر ثبت شده در گالری گوشی‌تان را در این اپ باز می‌کنید. خواهید دید که اپلیکیشن، تمام تصویر شما را تار کرده است. اکنون تنها کافی‌ست با لمس بخشی از تصویر که می‌خواهید شفاف‌ و به صورت معمولی دیده شود، افکت تار را پاک کنید. به همین راحتی می‌توانید تصاویری بسیار زیبا در گوشی معمولی خودتان بسازید و با انتشار آن در شبکه‌های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی، دوستان‌تان را انگشت به دهان بگذارید.

شما با استفاده از تنظیماتی که در اپلیکیشن موجود است، می‌توانید بزرگی و کوچکی بخش پاک‌کننده افکت را تنظیم نمایید. به محض لمس صفحه، در گوشه‌ای از نمایشگر، تصویر زوم‌ شده از محل مورد نظر را خواهید دید که موجب افزایش دقت شما برای پاک کردن خواهد شد. حتی اگر به اشتباه بخشی از بک‌گراند را پاک کردید، باز هم می‌توانید عملکرد پاک کن را تغییر دهید و بخش مورد نظر را دوباره با افکت تار، پر کنید.

عکس پرتره با افکت بلار پس زمینه تار در گوشی ساده

این اپلیکیشن برای آن دسته از کاربرانی که از گوشی‌های مجهز به قلم استفاده می‌کنند، بسیار کاربردی‌تر خواهد بود. چرا که با استفاده از قلم، دقت شما برای پاک کردن افکت از روی بخش‌های مورد نظر، بالاتر است.

اپلیکیشن DSLR Blur برای ثبت عکس پرتره در گوشی‌ ساده توانسته در گوگل پلی با امتیاز 4.2 یکی از اپ‌های محبوب در این زمینه باشد. این اپلیکیشن برای هر دو سیستم‌عامل اندروید و iOS در دسترس بوده و می‌توانید آن را دانلود کنید و لذت ببرید.

  • دانلود اپلیکیشن DSLR Blur برای اندروید
    دریافت
  • دانلود اپلیکیشن DSLR Blur برای iOS
    دریافت
  • ارسال دیدگاه

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *