حذف لایک فیسبوک همچون اینستاگرام وارد فاز عملیاتی شد!

Facebook-Likes

مدتی پیش در خبرها داشتیم که اینستاگرام به دنبال حذف لایکحذف لایک از دید کاربران است. به این صورت که تعداد لایک هر پست، تنها برای صاحب آن به نمایش در خواهد آمد و دیگران متوجه این موضوع نخواهند شد. حالا خبر رسیده که کمپانی مادر نیز به دنبال تست این موضوع است. یعنی به زودی حذف لایک فیسبوک نیز به اجرا در خواهد آمد.
اینستاگرام رسما به‌صورت آزمایشی حذف لایک از 7 کشور شامل کانادا و برزیل را آغاز کرده و فیسبوک نیز به دنبال ادامه این رویه است. هدف از چنین کاری، جلب کردن توجه مخاطب به محتوای منتشر شده خواهد بود. در حال حاضر تعداد لایک‌ها به عنوان ملاکی برای ارزشمندی یک پست در نظر گرفته می‌شود.
حذف لایک فیسبوک ابتدا توسط جین منچون وون با جستجو در کدهای اپلیکیشن کشف شد که در واقع نوعی مهندسی معکوس به شمار می‌رود. این استاد دانشگاه اعلام کرد که کاربران قادر به مشاهده تعداد لایک‌ها در فیسبوک نیستند و در هر پست تنها عبارتی شبیه به “لایک شده توسط کاربر و دیگران” دیده می‌شود. بد نیست بدانید که این ادعا توسط فیسبوک نیز تایید شده است!

حذف لایک فیسبوک و اینستاگرام
فیسبوک در پاسخی رسمی به سوالات وب‌سایت تک‌کرانچ، حذف شدن لایک از پست‌های این شبکه اجتماعی محبوب را تایید کرد؛ اما هنوز این ویژگی در دسترس کاربران قرار نگرفته است. فیسبوک برای جلوگیری از لطمه زدن به برندهای فعال در این شبکه، تصمیم دارد به صورت تدریجی حذف کردن لایک از پست‌ها را آغاز کند.
با این کار مسلما کاربران به ارسال پست‌های بیشتر تشویق می‌شوند؛ چرا که دیگر دغدغه‌ای بابت افزایش لایک نخواهند داشت. طبق نظرسنجی‌های اینستاگرام و فیسبوک، مشخص شده که تعداد لایک پست‌ها تاثیر زیادی در لایک کردن دیگران دارد و ظاهرا توجه بیشتری به این نوع پست‌ها صورت می‌گیرد. این در حالی‌ست که برخی کاربران، به دلیل پایین بودن تعداد لایک، پست‌های منتشر شده خودشان را حذف می‌کنند!
نظر شما در رابطه با این موضوع چیست؟ آیا با حذف لایک از پست‌ها موافق هستید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
techcrunch

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *