مرورگر ویوالدی با ویژگی سینک کردن امن اطلاعات برای اندروید منتشر شد (نسخه بتا)

Vivaldi browser-w600

نسخه بتا مرورگر ویوالدی برای گوشی‌های اندرویدی منتشر شد. این مرورگر امکان سینک کردن امن اطلاعات بین موبایل و دسکتاپ را هم فراهم می‌کند که می‌توانید آن را از پلی استور دانلود کنید.

اگر پیش‌تر با نسخه دسکتاپ این مرورگر کار کرده باشید، چیز عجیب و غریبی را در نسخه اندرویدی نخواهید دید. بعد از باز کردن تب‌های جدید، سایت‌هایی که پیش‌تر رفته‌اید و یا آن‌هایی را که بوکمارک کرده‌اید، به نمایش در خواهند آمد. شما همچنین می‌توانید این صفحه را شخصی‌ سازی کنید و جای المان‌ها را تغییر دهید.

یکی از ویژگی‌های جالب مرورگر ویوالدی استفاده از یک موتور جستجو بدون رفتن به آن است. در این حالت می‌توانید با تایپ کردن حرف اول موتور جستجو مورد نظر (مثلاً f برای FireFox) کلمه مورد نظر را توسط آن بیابید. تمامی تب‌ها و دکمه‌های مربوط به بازسازی صفحه و یا برگشت به عقب در زیر مرورگر قرار گرفته‌اند تا دسترسی به آن‌ها در گوشی‌های هوشمند و بزرگ امروزی بسیار راحت‌تر باشد. همچنین شما می‌توانید در خود مرورگر، نوت‌برداری کنید و دیگر نیازی به یک اپ سوم شخص نخواهید داشت.

مرورگر ویوالدی

از جمله مهم‌ترین قابلیت‌های نسخه اندروید مرورگر ویوالدی می‌شود به امکان همگام‌سازی (سینک کردن) بوکمارک‌ها، Speed Dials، تکمیل خودکار فیلدها، پسوردها و نوت‌ها بین موبایل و دسکتاپ اشاره کرد. بنابر اظهارات تیم توسعه دهنده ویوالدی، این مرورگر برای افزایش امنیت اطلاعات رد و بدل شده میان گوشی و دسکتاپ از رمزنگاری دو طرفه استفاده کرده است.

با تمام این‌ها برخی از ویژگی‌های نسخه دسکتاپ در گوشی قابل استفاده نیست. مثلا نمی‌توانید از قابلیت جالب و کاربردی انتقال تمام تب‌ها به یک تب جداگانه استفاده کنید. این مرورگر برای کسانی است که به دنبال شخصی سازی بیشتر هستند. بد نیست بدانید که ویوالدی توسط خالق مرورگر محبوب اوپرا خلق شده است.

نظر شما در رابطه با این مرورگر جالب چیست؟ آیا تجربه استفاده از آن را داشته‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

  • دانلود نسخه بتا مرورگر ویوالدی برای اندروید
    دریافت
  • منبع :
    The Verge

    ارسال دیدگاه

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *