چاپ عکس‌های قدیمی با قابلیت جدید خاطرات در گوگل فوتوز

google-photos-update-2019 (1)

گوگل مدام در حال تست ویژگی‌های جدید برای اپلیکیشن‌های خودش است. در آخرین این اقدام‌ها قابلیت مموریز یا همان خاطرات به اپلیکیشن گوگل فوتوز اضافه شده که توسط آن می‌توانید به چاپ عکس‌های قدیمی خودتان مشغول شوید.

ویژگی مموریز در گوگل فوتوز چیزی شبیه به استوری اینستاگرام و اسنپ‌چت است؛ با این تفاوت که تمام عکس‌ها را فقط خودتان می‌بینید و با شخص دیگری به اشتراک گذاشته نخواهد شد. در این قابلیت، گوگل با استفاده از یادگیری ماشینی اقدام به یافتن تصاویری خاص از گذشته می‌کند. مثلا تصاویری که در زمان‌های یکسان در سال‌های گذشته گرفته شده‌اند، در یک‌جا دسته‌بندی می‌شوند. این تصاویر را می‌توانید برای دسترسی سریع‌تر در بخش بالایی اپلیکیشن گوگل فوتوز ببینید.

برای استفاده بهتر، می‌توانید با لمس سمت راست صفحه به تصاویر جدید و با لمس سمت چپ، به نمونه‌های قدیمی‌تر دسترسی داشته باشید. شما حتی می‌توانید با استفاده از گزینه سه‌نقطه (منو) موجود در بالای صفحه، تمام تصاویر گرفته شده در یک روز خاص را ببینید.

چاپ عکس قدیمی با اپلیکیشن در گوشی

علاوه بر این‌ها، گوگل برای کمک به تبدیل تصاویر دیجیتالی به یک آلبوم واقعی، گزینه‌های چاپ تصویر را توسعه داده است. اکنون می‌توانید مشخص کنید که تصاویر شما بدون حاشیه و یا با حاشیه سفید یا مشکی باشند. این تصاویر در سایز‌های 20 در 20 با قیمت 20 دلار، 28 در 35 به قیمت 30 دلار و 40 در 50 به قیمت 45 دلار قابل سفارش هستند. 7 تا 10 روز بعد از ثبت سفارش، تصاویر برای شما ارسال خواهند شد و حتی با پرداخت مبلغ بیشتر می‌توانید این پروسه را سریع‌تر پیش ببرید.

اگر در خارج از کشور زندگی می‌کنید و یا قصد سفر به کشور دیگری به‌جز ایران را دارید، می‌توانید با مراجعه به فروشگاه والمارت (برای کاغذ فوجی فیلم) یا فروشگاه CVS Pharmacy (برای کاغذ کداک) اقدام به چاپ عکس‌های خود کنید. این تصاویر در سایز 10 تا 15 سانتی‌متر چاپ شده و همان روز به شما تحویل داده می‌شوند. قابلیت مموریز گوگل فوتوز برای گوشی‌های اندرویدی و آیفون‌های اپل در دسترس است.

نظر شما در رابطه با چاپ عکس‌های قدیمی چیست؟ آیا تاکنون از گوگل فوتوز و امکانات جالب آن استفاده کرده‌اید؟ نظرات خودتان را با ما سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
cnet

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *