افکت سه بعدی اسنپ چت با قابلیت‌های جالب به این اپلیکیشن اضافه شد

snapchat

اخیرا اسنپ چت از ویژگی جدیدی با نام 3D Camera Mode پرده برداشته تا بیش از پیش کاربران با به سمت استفاده از این اپلیکیشن کاربردی ترغیب نماید. توسط افکت سه بعدی اسنپ چت و یک دستگاه آیفون X اپل، می‌توانید اسنپ‌های دوستان خودتان را در حالت‌های متفاوت و جدیدی ببینید.

به‌صورت کلی، کاربرد اصلی این قابلیت جدید اسنپ چت در واقع به اضافه کردن افکت سه بعدی به سلفی‌های کاربران خلاصه می‌شود. البته این ویژگی برای گوشی‌های آیفون X اپل و نسل‌های جدیدتر آن کاربردی خواهد بود. کاربران این دستگاه‌‌ها، می‌توانند با انتخاب یکی از فیلترهای 3D Lenses ،3D Filters و 3D Effects حال و هوای تازه‌ای به تصاویر بدهند.

اگر این تصاویر سه بعدی را بر روی خود اسنپ چت به اشتراک بگذارید، سایر کاربران می‌توانند با تکان دادن گوشی، تصویر شما را از زوایای دیگری نیز ببینند. چیزی شبیه به شبیه‌ساز‌های سه بعدی که در برخی گوشی‌های هوشمند دیده می‌شود. کاربران اسنپ چت همچنین قادر هستند تا این نوع تصاویر را در گالری گوشی ذخیره کنند و یا در سایر شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند. البته در هر جایی به‌غیر از اسنپ چت، کسی قادر به دیدن سایر زوایای ثبت شده در تصویر با تکان دادن گوشی نخواهد بود.

فیلتر سه بعدی اسنپچت

طبق اعلام اسنپ چت، ویژگی جدید به کمک دوربین‌های تشخیص عمق آیفون‌های اپل عمل می‌کند؛ به این صورت که ابتدا یک عکس با کیفیت از سوژه (یا همان صورت شما) گرفته شده و سپس داده‌های به دست آمده از دوربین عمق سنج گوشی، برای دادن عمق و زاویه به آن اضافه می‌شود.

این ویژگی در حال حاضر تنها برای دوربین سلفی گوشی‌های جدید اپل کاربردی خواهد بود و حتی می‌توان از فیلترهای سه‌بعدی بر روی دوربین اصلی نیز بهره برد. یکی از سخنگویان اسنپ چت اعلام کرده که احتمال اضافه شدن افکت سه بعدی به سایر گوشی‌های هوشمند نیز بسیار زیاد است، اما زمان عرضه آن هنوز مشخص نیست.

نظر شما در رابطه با افکت سه بعدی اسنپ چت چیست؟ آیا باید منتظر کپی کردن این ویژگی توسط اینستاگرام باشیم؟! نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
engadget

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *