نسخه جدید گوگل کروم برای اندروید با امکان گروه بندی تب‌های باز شده در راه است

Chrome-for-Android-

نسخه جدید گوگل کروم برای اندروید با ویژگی‌های جدیدی در راه است که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به گروه‌بندی تب‌های باز شده اشاره کرد. گوگل چندی پیش نسخه 77 گوگل کروم را برای دسکتاپ معرفی کرد و حالا نوبت به ارائه نسخه اندرویدی رسیده است.

گوگل در مدت ۷ سال، مرورگر جذاب خودش را برای سیستم عامل‌های موبایلی نظیر اندروید توسعه داده و مدام در حال آپدیت و افزودن ویژگی‌های جدید به آن است. البته این آپدیت‌ها بیشتر به ظاهر و بهینه‌سازی‌های داخلی مربوط بوده و به بخش مهمی همچون تب‌ها، توجه کمتری شده است. حالا ظاهرا نوبت به این قسمت رسیده و قرار است گوگل دستی به سر و روی آن بکشد.

طبق اعلام رسمی گوگل، به‌زودی کاربران امکان گروه بندی تب‌های باز شده را خواهند داشت. به این صورت که تب‌ها به سلیقه خودشان در گروه‌های مختلف قرار گرفته و یک تصویر کوچک بند انگشتی از محتوای آن به کاربر نشان داده می‌شود. این ویژگی صرفا برای کاربران اندرویدی در دسترس خواهد بود و ظاهرا اپلی‌ها زودتر به آن دست یافته‌اند!

گوگل شیوه جدیدی نیز برای گروه بندی تب‌ها در نظر گرفته و مطابق آن، کاربران گوشی و تبلت‌های اندرویدی می‌توانند یک دید کلی بر روی تب‌های باز شده داشته باشند؛ مثلا آن‌ها را مطابق با موضوع و یا میزان اهمیت‌شان در گروه‌های مختلف دسته بندی کنند. علاوه بر این، شما می‌توانید با استفاده از گزینه تب سوئیچر در انتهای صفحات، به راحتی هر چه تمام‌تر تب‌های موجود در یک گروه را تغییر دهید. حتی به شما این امکان داده شده تا یک پیش نمایش کوچک از محتوای تب را ببینید. بخش کمک یا همان help نیز دستخوش تغییراتی خواهد شد. مثلا از این پس برای سرعت عمل بیشتر پاسخ سوالات شما در آدرس بار به نمایش گذاشته می‌شود.

نظر شما در رابطه با نسخه جدید گوگل کروم چیست؟ آیا شما نیز از این مرورگر محبوب استفاده می‌کنید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
phonearena

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *