باگ جدید واتساپ که موجب به سرقت رفتن اطلاعات شخصی شما می‌شود!

whatsapp

باگ جدید واتساپ به هکر اجازه می‌دهد تا با ارسال یک فایل گیف مخرب ساده، کنترل گوشی شما را در دست بگیرد و اطلاعات‌تان را به سرقت ببرد.

این باگ توسط یکی از محققین امنیتی با نام Awakened کشف شده است و در آن، شاهد نوعی اختلال در حافظه گوشی و کرش کردن اپلیکیشن‌ها هستیم که در نهایت فضا را برای در دست گرفتن کنترل گوشی برای هکر باز می‌کند. این باگ، ظاهرا در نسخه 2.19.230 واتساپ وجود داشته و تنها برای گوشی‌هایی که از اندروید نسخه 8.1 یا 9 استفاده می‌کنند، کار می‌کند. یعنی اگر اندروید گوشی شما 8 و یا کمتر از آن است خطری دستگاه شما را تهدید نخواهد کرد.

طبق بیانیه رسمی واتس‌اپ که در زیر آمده، هیچ کاربری از این طریق آسیب ندیده است:

ما این مشکل را ماه گذشته پیدا و سریعا نسبت به رفع آن اقدام کردیم. هیچ سند و مدرکی در رابطه با آسیب دیدن کاربران از طریق این باگ در دسترس نیست. ما همیشه به دنبال افزایش امنیت واتساپ هستیم.

پیش‌تر نیز یک باگ امنیتی خطرناک در واتساپ دیده شده بود که در آن هکر با ارسال یک فایل ورد به ظاهر ساده و سالم، می‌توانست به اطلاعات مهمی همچون رمز حساب‌های بانکی صاحب اکانت دسترسی پیدا کند. حتی در نسخه آیفون واتساپ نیز شاهد یک باگ دیگر بودیم که به هکر اجازه می‌داد قفل فیس‌آی‌دی و تاچ‌آی‌دی را دور بزند و به مکالمات طرف مقابل دسترسی داشته باشد! آخرین مورد نیز مربوط به یک مشکل امنیتی می‌شد که توسط آن، هکر می‌توانست پیام‌های گروهی ارسال شده طرف را ویرایش کند!

برای آنکه از شر این آسیب پدیری خطرناک خلاص شوید، توصیه می‌کنیم که هرچه سریع‌تر واتساپ خودتان را آپدیت کنید. نظر شما در رابطه با باگ جدید واتساپ چیست؟ آیا شما نیز از واتساپ برای ارسال و دریافت پیام استفاده می‌کنید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

برای آنکه یکی از حرفه‌ای‌های این پیام‌رسان شوید، پیشنهاد می‌کنم حتما ترفندهای واتس‌اپ ما را دنبال کنید.

منبع :
gizmodo

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *