قابلیت جالب دارک مود برای اینستاگرام به‌صورت رسمی عرضه شد

instagram dark mode (2)

اخیرا شاهد توجه بیشتر سازندگان به قابلیت دارک مود هستیم؛ ویژگی که به واسطه آن، بخش‌هایی از نمایشگر که با رنگ روشن پوشانده شده است به رنگ تیره درمی‌آید تا هنگام استفاده در محیط‌های کم‌نور، آسیب کمتری به چشمان شما وارد شود. حالا و به صورت رسمی قابلیت دارک مود برای اینستاگرام عرضه شده است.

این شبکه اجتماعی عکس محور، اخیرا قابلیت دارک مود را برای گوشی‌های اندرویدی و آیفون‌های اپل فعال کرده است که به واسطه آن، جای رنگ‌های صفحه تغییر خواهد کرد. یعنی شما شاهد متن‌های سفید رنگ بر روی پس‌زمینه سیاه اینستاگرام هستید. البته این ویژگی با چیزی که در سایر اپلیکیشن‌ها نظیر توییتر دیده بودیم، کمی متفاوت است.

اینستاگرام به صورت مستقل اجازه استفاده از حالت تاریک را به شما نخواهد داد و همه چیز به تنظیمات سیستم عامل گوشی شما وابسته است. یعنی در اینستاگرام، گزینه‌ای با نام دارک مود برای روشن و خاموش کردن آن وجود ندارد و در صورتی که این ویژگی برروی گوشی شما فعال باشد، اینستاگرام نیز به صورت خودکار از آن تبعیت خواهد کرد.

با تمام این موارد، باید گفت که دارک مود اینستاگرام بسیار زیباست و جلوه جذابی به گوشی شما می‌دهد. در واقع ترکیب پس‌زمینه مشکی با فضای رنگارنگ اینستاگرام بسیار جالب بوده و تجربه متفاوتی را در اختیارتان می‌گذارد، خصوصا اگر نمایشگر گوشی‌تان از نوع آمولد باشد!

حالت تاریک برای اینستاگرام

بعد از آپدیت خود اپلیکیشن اینستاگرام، در گوشی‌های اپل مجهز به سیستم‌عامل iOS 13 می‌توانید از طریق تنظیمات، وارد بخش نمایشگر و روشنایی شده و از آنجا دارک مود را فعال کنید. در گوشی‌های مجهز به سیستم عامل اندروید (ترجیحا 9 به بالا)، با مراجعه به بخش تنظیمات نمایشگر و گشودن منوی پیشرفته آن، وضعیت گوشی را در حالت دارک مود قرار دهید تا محیط اینستاگرام نیز کاملا سیاه شود.

نظر شما در رابطه با دارک مود برای اینستاگرام چیست؟ آیا تجربه استفاده از آن را دارید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

برای آنکه یکی از حرفه‌ای‌های این شبکه اجتماعی باشید، پیشنهاد می‌کنم، حتما ترفندهای اینستاگرام ما را دنبال کنید.

منبع :
engadget

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *