راهنمای صوتی گوگل مپ به کمک افراد نابینا و کم‌بینا می‌آید

google-map

راهنمای صوتی گوگل مپ قرار است با یک آپدیت جدید، به ویژگی‌های متفاوتی مجهز شود. مثلا این اپلیکیشن می‌تواند به افراد نابینا و یا کم‌بینا توسط راهنمای صوتی کمک کند که از مسیر خود منحرف نشوند و خیلی راحت‌تر از همیشه به مقصد برسند.

ویژگی جدید به این افراد در هر لحظه گوش‌زد می‌کند که در کجای مسیر قرار دارند و همیشه آن‌ها را در یک مسیر درست قرار می‌دهد. حتی به این افراد از مسیرهای پیش‌رو نیز خبر می‌دهد؛ به این صورت که مثلا کمی جلوتر از آن‌ها پیاده‌رو شلوغ‌تر خواهد شد. راهنمای صوتی هوشمند گوگل مپ مشخص می‌کند که فرد چقدر تا پیچ بعدی فاصله دارد و در صورت بروز هرگونه مشکل، نظیر ایستادن فرد از حرکت، به طور اتوماتیک مسیر درست را دوباره ترسیم می‌نماید.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده که بیش از 2.2 میلیارد نفر بر روی کره زمین یا نابینا هستند و یا با مشکلات بینایی دست و پنجه نرم می‌کنند. Wakana Sugiyama به عنوان تحلیل‌گر رسمی گوگل در بلاگ این کمپانی می‌گوید که:

آپدیت جدید به کاربران نابینا و کم‌بینا کمک می‌کند تا به راحتی بتوانند از مبدا به مقصد بروند. جدای از این مورد، هنگام به تنهایی سفر کردن نیز اعتماد به‌نفس این افراد را بالا خواهد برد.

نکته جالب دیگر این است که ویژگی مورد اشاره می‌تواند برای سایر افراد نیز مفید باشد. مثلا تصور کنید که در زمان پیاده‌روی، دیگر نیازی به نگاه کردن به نمایشگر گوشی نخواهید داشت و راهنمای صوتی گوگل مپ به‌راحتی مسیر و آنچه را که در انتظارتان هست، به گوش‌تان می‌رساند.

این ویژگی فوق‌العاده در حال حاضر برای اندروید و iOS در دسترس است اما تنها می‌توانید از زبان انگلیسی در ایالات متحده و از زبان ژاپنی در ژاپن از آن استفاده کنید. برای فعال کردن راهنمای صوتی پیشرفته گوگل مپ کافی‌ است که از طریق منو Navigation و در زیر عنوان Walking options گزینه Detailed voice guidance را روشن کنید.

نظر شما در رابطه با این ویژگی چیست؟ آیا شما نیز برای راهنمای مسیر خودتان از گوگل مپ استفاده می‌کنید یا ویز را ترجیح می‌دهید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
The Verge

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *