احتمال فیلتر شدن گوگل پلی در ایران بیش از پیش قوت گرفت!

google play banned

هر کاربر اندروید، حداقل برای یک‌بار هم که شده، سری به فروشگاه بزرگ نرم‌افزاری این سیستم عامل با نام گوگل پلی زده که در واقع قابل اعتمادترین مارکت برای دانلود اپلیکیشن اندروید و یا حتی خرید اپلیکیشن است. حالا خبرهایی رسیده که بر طبق آن، احتمال فیلتر شدن گوگل پلی در ایران وجود دارد!

تا چند سال پیش، گوگل رسما دسترسی کاربران ایرانی را به گوگل پلی محدود کرده بود و تقریبا باید می‌نشستیم و از دور این اپ‌ها را تماشا می‌کردیم! یعنی امکان دانلود با آی‌پی ایران از این مارکت وجود نداشت. حالا اما مدتی هست که گوگل به ایرانی‌ها روی خوش نشان داده و امکان دانلود و یا آپدیت اپلیکیشن‌ها از طریق فروشگاه خودش را برای ما باز گذاشته است.

بر طبق اخباری که اخیرا منتشر شده، قرار است گوگل پلی از داخل ایران فیلتر شود! به بیانی دیگر دسترسی به این فروشگاه نرم افزاری، این‌بار از داخل ایران با محدودیت مواجه خواهد شد و برای استفاده از امکانات آن، می‌بایست از روش‌های دور زدن فیلترینگ استفاده کنید!

هنوز چیزی به‌صورت رسمی تایید نشده اما همه چیز به نامه جواد جاویدنیا، سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور مبنی بر دستور فیلتر کردن گوگل پلی از طریق ارائه دهندگان اینترنت باز می‌گردد. در حال حاضر، برخی از کاربران ایرانی به گوگل پلی دسترسی ندارند (حل مشکل نصب اپلیکیشن گوگل‌ پلی) و برای برخی دیگر نیز استفاده از این مارکت، با مشکلاتی همراه است. همه این خبرها دست به دست هم داده‌اند تا شایعه فیلتر شدن گوگل پلی در ایران بالا بگیرد و هنوز وزارت ارتباطات و اطلاعات واکنشی به آن نشان نداده است!

نظر شما در رابطه با احتمال اعمال فیلترینگ بر روی گوگل پلی در ایران چیست؟ آیا از این فروشگاه نرم‌افزاری برای دانلود و آپدیت اپلیکیشن‌های گوشی خودتان استفاده می‌کنید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *