اپلیکیشن ضبط صدا گوگل با امکان لحظه‌ای تبدیل صدا به متن معرفی شد

google_recorder new

گوگل در رویداد امشب خودش، علاوه بر معرفی دیوایس‌های جدید، از یک اپلیکیشن خاص نیز پرده برداشت. توسط اپلیکیشن ضبط صدا گوگل که با نام Recorder شناخته می‌شود، می‌توان به صورت لحظه‌ای صدا را به متن تبدیل کرد!

در این اپلیکیشن کاربردی، می‌توانید علاوه بر ضبط صدا، گفتار را به صورت متن بر روی گوشی ببینید! نکته جالب اینجاست که تمام پروسه تبدیل صدا به متن در این اپلیکیشن، آفلاین بوده و برای استفاده از قابلیت‌های آن نیازی به اینترنت نیست.

معمولا گوشی‌های هوشمند به‌صورت پیش‌فرض به یک رکوردر معمولی مجهز هستند و یا در برخی نمونه‌های پیشرفته‌تر، قابلیت تبدیل گفتار به متن نیز وجود دارد؛ اما اکثرا آنلاین هستند. یعنی صدا می‌بایست ابتدا به سرورهای اپلیکیشن برای پردازش بیشتر ارسال شده و سپس به متن تبدیل شود.

گوگل در رابطه با این اپلیکیشن می‌گوید:

اپلیکیشن Recorder به هوش مصنوعی و الگوریتم تشخصی گفتار مجهز بوده تا بتوان از تبدیل صدا به متن در جلسات کاری، مصاحبه‌ها و یا سایر موقعیت‌های مشابه بهره گرفت. این اپ در حال حاضر تنها از زبان انگلیسی پشتیبانی کرده و در آینده سایر زبان‌ها نیز به آن اضافه خواهد شد.

گوگل توانسته با استفاده از روش‌های جدید خودش، کاری کند که این اپ به‌صورت محلی کار کرده و برای استفاده از قابلیت‌های آن نیازی به اتصال اینترنت نباشد! با تمام این‌ها اما اپلیکیشن ضبط صدا گوگل در حال حاضر تنها برای گوشی‌های سری پیکسل 4 در دسترس بوده و نمی‌توانید از آن در گوشی‌های اندرویدی دیگر استفاده کنید. البته امیدواریم که به‌زودی این اپ همچون اکثر نمونه‌های مشابه تولید شده توسط این کمپانی برای سایر دستگاه‌ها نیز عرضه شود.

در رویداد امشب همچنین شاهد انتشار ویدیویی از نحوه عملکرد این اپ برای حضار بودیم که همه را مات و مبهوت خودش کرده بود.

اپلیکیشن ضبط صدا گوگل recoreder

نظر شما در رابطه با اپلیکیشن Recorder گوگل چیست؟ آیا تاکنون از اپ‌های موجود برای تبدیل صدا به متن استفاده کرده‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
The Verge

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *