عضو کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه: منتظر رفع فیلتر توئیتر نباشید!

twitter unbanned

چند سالی هست که بحث رفع فیلتر توئیتر مطرح شده و خیلی‌ها به دنبال حذف محدودیت در دسترسی به این شبکه اجتماعی هستند؛ تا جایی که حتی خود وزیر ارتباطات و اطلاعات نیز بارها به آن واکنش‌ نشان داده است. حالا اما یکی از نمایندگان مجلس که عضو کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه هم هست؛ اعلام کرده که فعلا خبری از رفع فیلتر توئیتر نیست!

رمضان علی سبحانی فر در رابطه با این موضوع گفت:

از سال 1396 که بحث رفع فیلتر این شبکه اجتماعی محبوب مطرح شده کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه برگزار نشده است. اما در چند ماه گذشته، 3 مرتبه جلسه داشته‌ایم که در هیچکدام از آن‌ها صحبتی در مورد رفع فیلتر توییتر به میان نیامده است.

سبحانی فر در رابطه با خبر فیلتر شدن گوگل پلی در ایران و نامه سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور به ارائه دهندگان اینترنت گفت:

به طور معمول مصوبات کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه را این گونه مقام‌های رسمی تعیین می‌کنند و تاکنون در هیچ یک از جلسات برگزار شده اخیر به این موضوع اشاره‌ای نشده است.

محمد کاظمی نیز به عنوان یکی دیگر از اعضای کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه تایید کرد که تاکنون جلسه‌ای در رابطه با فیلتر شدن گوگل پلی تشکیل نشده است. هنوز هیچ یک از مسئولان دادستانی کل کشور و یا دستگاه قضایی واکنشی به این قضیه نداشته‌اند. یعنی فیلتر شدن گوگل پلی تایید نشده اما خبر آن نیز تکذیب نشده است! همه این‌ها در حالی‌ست که برخی از اپراتورها، دریافت نامه‌ای مبنی بر این موضوع را تایید کرده‌اند!

هنوز چیزی به صورت قطعی مشخص نیست اما ظاهرا فعلا نباید منتظر رفع فیلتر توییتر باشیم و به‌جای آن، شاید حتی باید روزها را بشماریم تا گوگل پلی فیلتر شود! نظر شما در این باره چیست؟ آیا از توییتر برای ارسال خبرهای کوتاه و یا از گوگل پلی برای دانلود و آپدیت اپلیکیشن‌ها استفاده می‌کنید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Jamaran

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *