آپدیت جدید گوگل مپ شامل قابلیت‌های جالب اپلیکیشن ویز است!

google map update

بر طبق اعلام رسمی گوگل، آپدیت جدید گوگ مپ شامل ویژگی‌های بسیار جالبی است که پیش‌تر در اپلیکیشن ویز دیده بودیم. مثلا در نسخه اندروید و ایفون گوگل مپ، کاربران می‌توانند تصادفات، سرعت‌گیرها و… را گزارش دهند تا سایر کاربران از آن بهره ببرند.

ویژگی دادن گزارش در گوگل مپ بسیار شبیه به موردی است که ویز ارایه می‌دهد. البته با توجه به اینکه در حال حاضر گوگل مالکیت ویز را برعهده دارد، خیلی بعید نیست که شاهد این موارد باشیم. با این حال تاکنون گزارش محل پلیس در ویز توسط کاربران با مشکلات زیادی همراه بوده و انتقاداتی را به سمت این اپلیکیشن نقشه و مسیریاب بسیار خوب و حرفه‌ای وارد کرده است.

در یکی از این انتقادات نسبتا تند، پلیس نیویورک با ارسال نامه‌ای از گوگل خواست تا این ویژگی را از اپلیکیشن ویز حذف کند. ظاهرا کاربران استفاده بسیار زیادی از این قابلیت داشته‌اند و همین مورد، موجب شده تا پلیس نیویورک کمتر بتواند با رانندگانی که در حالت غیرطبیعی پشت فرمان هستند، برخورد کند. پلیس لس‌آنجلس و حتی اتحادیه ملی کلانتران آمریکا نیز انتقادات مشابهی نسبت به این ویژگی داشته‌اند.

با تمام این‌ها، گوگل اعلام کرده که فعلا کاربران در گوگل مپ نمی‌توانند محل قرارگیری پلیس را گزارش‌ دهند و تنها امکان گزارش تله سرعت یا همان سرعت‌گیرها و موانع سر راه وجود دارد. یکی از سخنگویان گوگل در این باره می‌گوید:

این اطلاعات به اشتراک گذاشته شده در گوگل مپ به رانندگان کمک می‌کند تا با احتیاط بیشتری به مسیر ادامه دهند و با گرفتن تصمیم‌های درست، امنیت خودشان را تضمین کنند.

طبق اعلام رسمی این غول دنیای جستجو، قابلیت جدید در هفته آینده برای کاربران گوشی‌های اندرویدی و آیفون‌های اپل عرضه خواهد شد. نظر شما در رابطه با آپدیت جدید گوگل مپ چیست؟ آیا شما از ویژگی گزارش دادن محل پلیس در اپلیکیشن ویز استفاده کرده‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Businessinsider

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *