آماری جالب از تعداد فالوورهای کاربران در اینستاگرام

instagram-followers-760×400

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی تحت مالکیت فیسبوک است که توانسته این روزها به محبوبیت بسیار زیادی در دنیا و به‌خصوص کشور ما دست یابد. این سرویس اخیرا تغییرات بسیار زیادی را به خود دیده و مدام در حال افزودن ویژگی‌های جدید است. در آخرین این آپدیت‌ها پیشنهاد افراد برای آنفالو کردن و یا افزودن ویدئوهای سریالی در IGTV بیشتر خودشان را نشان داده‌اند. با تمام این‌ها شاید جالب باشد که بدانید تعداد فالوورهای کاربران در اینستاگرام چقدر بوده و پراکندگی آن‌ها به چه صورت است.

طبق اطلاعاتی که توسط Hubspot، یکی از بهترین‌ها در حوزه دیجیتال مارکتینگ، منتشر شده تقریبا نیمی از اکانت‌های اینستاگرام (به‌صورت دقیق 46.6 درصد) کمتر از هزار فالوور دارند. مسلما اکانت‌های بیزینسی تعداد فالوور بیشتری دارند و می‌توان گفت که اکثر اکانت‌های با کمتر از هزار فالوور را کاربران عادی و یا به اصطلاح مصرف کننده تشکیل می‌دهند. یعنی آن دسته از کاربرانی که از اینستاگرام برای برقراری ارتباط با دوستان نزدیک خودشان و یا نهایتا برای چک کردن اکانت‌های سایرین بهره می‌برند.

در ادامه این آمار آمده که کمتر از 2 درصد کاربران اینستاگرام بیش از یک میلیون فالوور دارند. عمده این کاربران را سلبریتی‌ها تشکیل می‌دهند، چرا که کمتر پیش می‌آید که یک کاربر عادی بتواند تعداد فالوورهای خودش را میلیونی کند! طبق این اطلاعات و با کمی حدس و گمان می‌توان پیش‌بینی کرد که در حدود 2 تا 4 درصد اکانت‌ها توانسته‌اند تیک آبی اینستاگرام را دریافت کنند. چرا که از لازمه‌های این علامت بزرگ، شناخته شدن پیج و تعداد فالوورهاست.

شما می‌توانید آمار منتشر شده از پراکندگی اکانت‌های اینستاگرام از لحاظ تعداد فالوور را در تصویر زیر ببینید.

 تعداد فالوورهای کاربران در اینستاگرام

نکته جالب اینجاست که تعداد اکانت‌هایی که بین 100 هزار تا 1 میلیون فالوور دارند، بیشتر از آن‌هایی است که بین 50 تا 100 هزار فالوور داشته‌اند. با کمی دقت می‌توان متوجه شد که تعداد فالوورهای کاربران یک ریتم جالب دارد و در صورتی که بتوانید به بیش از 50 هزار فالوور برسید، قادر هستید خیلی زود این تعداد را از 100 هزار دنبال‌کننده نیز بگذرانید.

نظر شما در رابطه با این آمار چیست؟ تعداد فالوورهای شما در این شبکه اجتماعی چند است؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *