گزارش تابستان 98 کافه بازار با ارائه آمارهای جالب منتشر شد

Cafebazaar summer

گزارش کافه بازار برای تابستان 98 منتشر و در آن به اطلاعات و آمار و ارقام جالبی اشاره شده است. یکی از جالب‌ترین این آمارها به گوشی‌های استفاده کننده از کافه بازار مربوط می‌شود.

کافه بازار در واقع شناخته‌ شده‌ترین مارکت ایرانی برای گوشی‌های اندرویدی است و در سال‌های اخیر توانسته تا افتخارات بسیاری را کسب کند. بعد از رونمایی از نسخه جدید کافه بازار حالا این مارکت پرطرفدار گزارش جامعی از تابستان گذشته منتشر کرده که بررسی آن خالی از لطف نیست.

طبق اطلاعات رسمی منتشر شده در این گزارش، بیش از نیمی از گوشی‌های استفاده کننده از کافه بازار متعلق به شرکت سامسونگ بوده و پس از آن هواوی در رتبه دوم قرار گرفته‌ است. نکته جالب اینکه کافه بازار این آمار را حتی به تفکیک گوشی نیز منتشر کرده و طبق آن، گلکسی J5 سامسونگ با 6.78 درصد بیشترین سهم را در بازار گوشی‌های هوشمند استفاده کننده از این مارکت دارد.

گزارش تابستان 98 کافه بازار

در ادامه این آمار درصد تعداد برنامه‌های هر دسته آمده است. یعنی کافه بازار مشخص کرده که چه درصدی از اپلیکیشن‌ و یا بازی‌های موجود در این مارکت، مربوط به یک دسته‌بندی خاص می‌شود. طبق جدول ارائه شده، بیشترین مقدار در میان اپلیکیشن‌ها، مربوط به دسته آموزشی با کسب 18 درصد از کل اپ‌های موجود است. این نشان می‌دهد که کاربران علافه زیادی به اپلیکیشن‌های آموزشی نشان داده‌اند و به همین دلیل توسعه‌‌دهندگان نیز به سمت تولید این نوع خاص و مفید از برنامه‌ها رفته‌اند.

گزارش تابستان 98 کافه بازار

یکی دیگر از بخش‌های جالب این گزارش به پرتکرارترین عبارت‌های جستجو شده در کافه بازار مربوط می‌شود. ظاهرا کاربران کلمه “بازی” را بیشتر از هر چیز دیگری در کافه بازار جستجو کرده‌اند و پس از آن “واتس‌اپ” با 75 درصد در رتبه دوم قرار گرفته است.

در این گزارش اطلاعاتی در رابطه با تعداد خریدار اپلیکیشن و بازی و همچنین میانگین نصب فعال اپلیکیشن‌های پرطرفدار نیز آمده که همه آن‌ها را می‌توانید از طریق بلاگ کافه‌ بازار بخوانید. آیا شما نیز از کاربران کافه بازار هستید؟ نظرات خودتان را در رابطه با گزارش تابستان 98 کافه بازار با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Cafebazaar

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *