جلوگیری از اضافه شدن به گروه‌ها در واتساپ با یک آموزش ساده

WhatsApp-Group-Kavosha2

واتس‌اپ یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان‌های دنیاست که روزانه کاربران زیادی در سرتاسر دنیا، از آن جهت برقراری ارتباط با یکدیگر استفاده می‌کنند. با این حال از لحاظ ویژگی‌های کاربردی، این پیام‌رسان در برابر رقبایی همچون تلگرام حرف چندانی برای گفتن ندارد. یکی از مشکلات اعصاب خوردکن آن، اضافه شدن به گروه‌ها در واتساپ است. به این صورت که شما کنترل خاصی بر روی این ویژگی ندارید و هرشخصی می‌تواند شما را به یک گروه دعوت کند.

خوشبختانه سازندگان این اپ، بالاخره با ارائه یک آپدیت جدید، امکان شخصی سازی دعوت به گروه‌ها را در واتس‌اپ فراهم نمودند. اگر شما نیز از دعوت شدن‌های گاه و بی‌گاه در گروه‌های واتساپ خسته شده‌اید، با کاوشا همراه باشید تا چگونگی جلوگیری از اضافه شدن‌ ناخواسته به گروه‌ها در واتساپ را باهم بیاموزیم.

روش جلوگیری از اضافه شدن به گروه‌ها در واتساپ

برای این کار ابتدا می‌بایست واتس‌اپ را به آخرین نسخه منتشر شده به‌روز نمایید. سپس با انتخاب آیکن 3 نقطه موجود در بالا و سمت راست اپلیکیشن، وارد تنظیمات واتس‌اپ شوید. حالا از میان گزینه‌های موجود Account را برگزینید.

در منو جدید و از بخش Privacy گزینه جدید اضافه شده یعنی Groups را انتخاب کنید. در این بخش می‌توانید در ۳ سطح مختلف، دعوت شدن به گروه‌ها در واتس‌اپ را شخصی سازی کنید. گزینه نخست با نام Everyone است که در صورت انتخاب آن، همچون گذشته هر شخصی قادر است شما را به گروه‌ها دعوت کند. گزینه دوم My contacts بوده که تنها به کسانی اجازه افزودن به گروه را می‌دهد که شما شماره فرد مورد نظر را در لیست مخاطبین خود داشته باشید. در نهایت می‌توانید با انتخاب گزینه Nobody به هیچکس اجازه چنین کاری را ندهید. در این حالت اگر شخصی قصد دعوت کردن شما به گروهی را داشته باشد، برای شما یک دعوت‌نامه ارسال خواهد کرد و در صورت پذیرفتن آن، می‌توانید به گروه اضافه شوید. فراموش نکنید که دعوت‌نامه‌های واتس‌اپ 72 ساعت تاریخ انقضا دارند و بعد از گذشت این زمان، فاقد اعتبار خواهند بود.

جلوگیری از اضافه شدن به گروه‌ها در واتساپ

برای آن‌که یکی از حرفه‌ای‌های واتس‌اپ شوید، پیشنهاد می‌کنم حتما ترفندهای واتس‌اپ ما را دنبال کنید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *