مخفی شدن تعداد لایک اینستاگرام وارد مرحله جدیدی می‌شود

instagram like

چندی پیش در خبرها داشتیم که مخفی شدن تعداد لایک اینستاگرام وارد فاز اجرایی شده و در هفت کشور در حال تست شدن است. حالا خبر رسیده که لایک‌های اینستاگرام برای آمریکایی‌ها نیز مخفی شده‌ که نشان می‌دهد فیسبوک به عنوان مالک این شبکه اجتماعی در تصمیم خود جدی است. در این تست تعداد لایک‌های یک پست از دید کاربران مخفی شده و هر شخص تنها می‌تواند تعداد لایک‌های خودش را ببیند.

Adam Mosseri به‌عنوان مدیرعامل اینستاگرام، جمعه گذشته در یک کنفرانس خبری این موضوع را رسما تایید کرد. آدام در این رابطه گفت:

مخفی شدن لایک اینستاگرام به‌دلیل حذف فضای رقابتی به‌وجود آمده در این شبکه اجتماعی است. با این کار، کاربران ما اضطراب کم‌تری خواهند داشت. ما این‌کار را برای کاهش فشارها بر روی شبکه‌های اجتماعی انجام می‌دهیم تا افراد بتوانند به‌جای رقابت، ارتباط بیشتر و بهتری با یکدیگر داشته‌ باشند.

در واقع اقدام اینستاگرام برای مخفی کردن تعداد لایک‌ها به منظور جلوگیری از تبدیل این شبکه به چیزی شبیه به توییتر است. چرا که کاربران زیادی در توییتر به دلیل اعتقادات سیاسی و مذهبی خودشان مورد حملات سایبری قرار می‌گیرند. مخفی شدن لایک‌ها برای نخستین بار در کانادا انجام شد و حالا راهی آمریکا شده است. در همین راستا فیسبوک نیز به‌دنبال حذف لایک از پست‌هاست.

مخفی شدن تعداد لایک اینستاگرام

بر طبق اظهارات HypeAuditor بعد از مخفی شدن لایک‌های اینستاگرام، تعداد لایک‌ پست‌های برخی از ایفلوئنسرها به شدت کاهش یافت. بیشترین آمار کاهش تعداد لایک‌ها، مربوط به کاربران برزیلی بود. برخی از اکانت‌ها با ۱۰۰ هزار تا یک میلیون فالوور به‌صورت میانگین با بیش از ۲۸ درصد کاهش لایک مواجه شدند. این نشان می‌دهد که اکثر لایک‌ها، به دلیل تعداد لایک‌های بالای یک پست است و نه محتوای منتشر شده در آن!

نظر شما در رابطه با این اقدام اینستاگرام چیست؟ آیا با حذف تعداد لایک‌ها موافق هستید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید. برای آنکه یکی از حرفه‌ای‌های این شبکه اجتماعی باشید، پیشنهاد می‌کنم، حتما ترفندهای اینستاگرام ما را دنبال کنید.

منبع :
phonearena

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *