مدیریت پروفایل در گوگل مپ با یک آپدیت جدید برای نسخه اندرویدی ممکن شد

Google-Maps

گوگل در جدیدترین آپدیت نقشه خودش، به کاربران این امکان را می‌دهد تا بتوانند پروفایل‌شان را شخصی سازی کنند و کنترل بیشتری بر روی آن داشته باشند. در واقع گوگل با یک به‌روزرسانی ساده، امکان مدیریت پروفایل در گوگل مپ را به این سرویس محبوب اضافه کرده است.

تا قبل از این آپدیت جدید، شما نمی‌توانستید در اپلیکیشن گوگل مپ تغییر خاصی را در پروفایل خودتان ایجاد کنید. اکنون اگر یکی از دارندگان گوشی‌های اندرویدی هستید، می‌توانید با به‌روزرسانی گوگل مپ از طریق گوگل پلی (از اینجا) پروفایل خودتان را به راحتی مدیریت کنید. مثلا امکان تغییر نام، افزودن تصویر پروفایل و یا حتی نوشتن بیوگرافی در به‌روزرسانی جدید گوگل مپ گنجانده شده است. در بخش تنظیمات نیز برخی گزینه‌های بیشتر برای حریم خصوصی و افزایش امنیت پروفایل در نظر گرفته شده تا گوگل با یک تیر دو نشان زده باشد.

ظاهرا ویژگی مدیریت پروفایل در گوگل مپ یکی از خواسته‌های کاربران این اپلیکیشن از گوگل بوده است. طبق گزارشات وب‌سایت اندروید پلیس، کاربران پیش‌تر تنها می‌توانستند موارد خاصی همچون راهنماهای محلی را مشاهده کنند.

در آپدیت جدید، شما حتی می‌توانید برخی از بخش‌های پروفایل خودتان را از دید عمومی خارج و به‌نوعی آن‌ها را مخفی کنید؛ تا کسی نتواند به آن‌ها دسترسی داشته باشد. برای این منظور می‌توانید از طریق منو اصلی گوگل مپ وارد قسمت پروفایل شده و از زیر شاخه‌های بخش More گزینه Profile Setting را انتخاب کنید. با این حال برخی بخش‌های اصلی پروفایل همچون نام، تصویر و یا بیوگرافی را نمی‌توان از دید کاربران خارج کرد و همچنان به‌صورت عمومی برای همه به نمایش در خواهد آمد.

بد نیست به این موضوع نیز اشاره کنیم که قابلیت مخفی کردن پروفایل از کسب و کارها نیز در این آپدیت وجود دارد که نشان‌دهنده توجه زیاد گوگل به حریم خصوصی کاربرانش است.

نظر شما در رابطه با این ویژگی جدید چیست؟ آیا شما نیز از جمله کاربران گوگل مپ هستید یا همچنان استفاده از ویز را به هر چیز دیگری ترجیح می‌دهید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Phonearena

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *