حذف شدن بیش از 700 هزار پست مستهجن اینستاگرام در تابستان گذشته!

instagram and facebook

طبق اعلام رسمی فیسبوک، این شبکه اجتماعی در تابستان گذشته میلیون‌ها پست را به دلیل نقض برخی قوانین، فعالیت‌های جنسی، نفرت پراکنی و سایر محتواهای از این دست، پاک کرده است. این کمپانی همچنین برای اولین بار نیز آماری را در رابطه با حذف تعداد بالایی پست مستهجن اینستاگرام منتشر کرد.

در ۶ ماهه نخست سال ۲۰۱۹ فیسبوک تقریبا ۵۸ میلیون پست با مضمون جنسی و شامل تصاویر مستجهن را حذف کرده است! این آمار وقتی جالب می‌شود که حذف ۵.۷ میلیون پست به خاطر محتوای آزاردهنده و خشونت‌بار و ۱۱.۴ میلیون پست دیگر به دلیل نفرت پراکنی را به تعداد پست‌های گفته شده اضافه کنید!

نکته دیگر اینکه فیسبوک در این مدت بیش از ۳ میلیارد اکانت ساختگی را هم حذف کرده است. این تعداد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته رشد قابل توجه دو برابری را تجربه کرده که حرف و حدیث‌های فراوانی را به همراه دارد.

یکی از مدیران فیسبوک اعلام کرده که این کمپانی توانایی بیشتری در زمینه تشخیص محتوای نفرت انگیز بدست آورده و به همین دلیل، پیش از مشاهده این نوع پست‌ها توسط مردم، آن‌ها را حذف می‌کند.

مارک زاکربرگ در یک کنفرانس ویژه خبری مرتبط با همین موضوع، گفت:

ما احترام خاصی برای آزادی بیان افراد قائل هستیم اما به قوانین خودمان برای تشخیص محتوای قابل قبول از محتوای نامناسب در پلتفرم‌ها نیز پایبندیم. ما با انتشار تمام مواردی نظیر سواستفاده از کودکان یا محتوای تروریستی که منجر به آسیب جدی به افراد می‌‌شود، محالف هستیم.

طبق آمار رسمی منتشر شده، بیش از ۷۳۵ هزار پست مستهجن اینستاگرام (حاوی تصاویر برهنه و یا سواستفاده جنسی از کودکان) نیز حذف شده است. انتشار این آمار و ارقام، به نوعی قدرت فیسبوک را به نمایش می‌گذارد و با زبان بی‌زبانی می‌گوید که پرطرفدارترین شبکه اجتماعی دنیا، چگونه پست‌های منتشر شده در سرویس‌های مختلف خودش را مدیریت می‌کند.

نظر شما در رابطه با انتشار محتوای نامناسب در اینستاگرام و فیسبوک چیست؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Cnet

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *