گوگل برای ساخت یک اپلیکیشن سفرهای خارجی سرویس نقشه و ترجمه خود را ترکیب می‌کند

google_maps

گوگل به دنبال ساخت اپلیکیشن سفرهای خارجی اختصاصی است. به همین دلیل، این کمپانی صاحب نام دو سرویس محبوب خود با نام‌های گوگل مپ و گوگل ترنسلیت (مترجم گوگل) را با هم ترکیب خواهد کرد.

این اقدام گوگل، برای آن‌هایی که به سفرهای خارج از کشور علاقه دارند، بسیار جالب و مفید خواهد بود. در این اپلیکیشن کاربردی زمانی که شما از کشور خودتان خارج می‌شوید و مکانی را بر روی گوگل مپ پیدا می‌کنید، این اپلیکیشن علاوه بر نمایش جزئیات مربوطه و تصاویری از آن محل، تلفظ محلی آن را هم به شما می‌گوید. این امکان توسط یک آیکون اسپیکر مانند، در گوشه‌ای از نقشه در دسترس کاربران خواهد بود.

ویژگی‌های جدید گوگل مپ به محض تغییر مکان کاربر و ورود به کشوری جدید، فعال شده و می‌توان از آن بهره‌مند شد. علاوه بر این‌ها، یک لینک اختصاصی نیز از نقشه گوگل به سرویس ترجمه آن ایجاد شده تا کاربر بتواند بدون دردسر و جستجوی زیاد، مکالماتش را با زبان محلی پیگیری کند؛ مثلا متن‌ها را ترجمه کرده و یا حتی از سرویس ترجمه لحظه‌ای و صوتی گوگل مپ استفاده نماید.

اپلیکیشن سفرهای خارجی گوگل در هفته پیش رو برای کاربران اندروید و آیفون‌های اپل عرضه خواهد شد. در روزهای نخست، این اپ قرار است که از ۵۰ زبان زنده دنیا پشتیبانی کند و به مرور زمان به این تعداد نیز افزوده خواهد شد.

گوگل برای برقراری ارتباط بهتر کاربران با رانندگان تاکسی در کشورهای خارجی، ویژگی فراخوانی آدرس به زبان محلی را نیز در این اپلیکیشن گنجانده تا این دسته از افراد، نگرانی کمتری برای برقراری ارتباط با رانندگان در سفرهای درون شهری خارج از کشور داشته باشند.

نظر شما در رابطه با اپلیکیشن سفرهای خارجی گوگل چیست؟ آیا با ترکیب شدن سرویس ترجمه و نقشه گوگل موافق هستید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Techradar

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *