تغییر قوانین تبلیغات در توییتر : اعمال محدودیت در تبلیغات هدفمند اجتماعی!

Twitter-ads

توییتر به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی دنیا شناخته شده و در ایران نیز طرفداران خاص خودش را دارد، خصوصا وزرا و شخصیت‌های مهم سیاسی کشور که توجه زیادی به آن نشان‌ می‌دهند. حالا ظاهرا این شبکه اجتماعی قصد دارد تا قوانین جدیدی را برای آن در نظر بگیرد. در همین راستا به‌زودی قوانین تبلیغات در توییتر سخت‌تر از همیشه خواهد شد.

براساس اخبار منتشر شده جدید، تبلیغات مرتبط با سقط جنین، تغییرات کشوری و جنبش‌های سیاسی در توییتر ممنوع خواهد شد. از ابتدای آذر ماه امسال دو قانون مهم برای تبلیغات در توییتر در رابطه با محتوای سیاسی و تبلیغات هدفمند اجتماعی به اجرا در خواهد آمد که در ادامه نگاهی به آن‌ها می‌اندازیم.

تبلیغات سیاسی در توییتر

این ممنوعیت شامل ترویج پولی محتوای مربوط به احذاب سیاسی، مقامات دولتی و نامزدهای انتخاباتی، رفراندوم‌ها، رای‌گیری‌ها و قانون گذاری‌ها می‌شود. یعنی دیگر شاهد کمپین‌های تبلیغاتی پولی برای موارد نام‌برده شده در توییتر نخواهیم بود.

جک دورسی،مدیرعامل توییتر در این باره گفت:

هدف ما دسترسی همه افراد و نمایندگان به مخاطبین از طریق درست آن است. ما به منظور بیان رایگان افکار مردم، اجازه انجام این کار را نمی‌دهیم.

قوانین تبلیغات هدفمند اجتماعی در توییتر

تبلیغات اجتماعی شامل تغییرات اقلیمی، پست‌های مربوط به سقط جنین و حقوق حیوانات می‌شود. اما این دسته از پست‌ها ممنوع نخواهند شد؛ بلکه شامل محدودیت‌هایی می‌شوند و مثلا نباید در آن‌ها داده‌های شخصی کاربران نظیر سن، نژاد یا مکان زندگی آن‌ها هدف اصلی تبلیغات باشد؛ اما تبلیغات در سطح محلی و استان باز هم قابل قبول خواهند بود. نکته جالب اینجاست که تبلیغاتی که شامل کلمات لیبرال و یا محافظه کار هستند نیز در توییتر منتشر نخواهند شد.

معاون بخش اعتماد و امنیت توییتر چند روز پیش گفته بود که لیست کلمات ممنوعه در این شبکه به‌زودی منتشر شده و به مرور زمان به‌روزرسانی خواهد شد. در همین راستا نیز مدیر بخش اعتماد و امنیت توییتر گفت:

به نظر ما تبلیغات سیاسی باید مخاطبین خودش را از راه درست پیدا کنند، چرا که تبلیغات اینترنتی مشکلات جدیدی را برای تبلیغات سیاسی ایجاد خواهند کرد.

بد نیست بدانید که محمد جواد آذری جهرمی به‌عنوان وزیر ارتباطات ایران نیز به دنبال رفع فیلتر توییتر است. نظر شما در رابطه با تبلیغات در توییتر چیست؟ آیا تاکنون از این شبکه اجتماعی استفاده کرده‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
The Verge

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *