مایکروسافت اپلیکیشن کورتانا را از گوگل پلی و اپ استور اپل حذف خواهد کرد!

Microsoft Cortana

بعد از خداحافظی ویندوزفون با دنیای اسمارت‌فون‌ها، مایکروسافت تصمیم گرفت تا دستیار صوتی اختصاصی خودش با نام کورتانا را در اختیار رقبا قرار دهد؛ یعنی اپلیکیشن کورتانا برای اندروید و آیفون‌های اپل عرضه شد. حالا بعد از پشتیبانی خوب مایکروسافت از این دستیار صوتی، به‌یکباره همه چیز تغییر کرده و به‌زودی شاهد حذف اپلیکیشن کورتانا از گوگل پلی و اپ استور اپل خواهیم بود.

طبق اطلاعاتی که از صفحه پشتیبان کورتانا به‌دست آمده، از اواسط بهمن ماه امسال، اپلیکیشن کورتانا از گوشی‌های هوشمند خارج خواهد شد و حتی دیگر در مایکروسافت لانچر نیز در دسترس نخواهد بود. ظاهرا با یک آپدیت در بهمن ماه، این دستیار از لانچر محبوب ردموندی‌ها نیز حذف می‌شود.‌

با تمام این‌ها اما ظاهرا اپلیکیشن کورتانا حتی بعد از زمان مورد نظر، همچنان در برخی از مناطق دنیا در دسترس خواهد بود. مایکروسافت در این باره می‌گوید:

برای افزایش کارایی کورتانا، این دستیار هوشمند را با آفیس ۳۶۵ ادغام و پشتیبانی از آن را در ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰ (۱۱ بهمن ماه 98) قطع خواهیم کرد. بنابراین تمام اطلاعات ذخیره شده شما نظیر فهرست‌ها و یادآورها دیگر در دسترس نخواهند بود. بعد از آن تاریخ، کورتانا تنها از طریق ویندوز قابل دسترسی است. شما می‌توانید یادآورها، فهرست‌ها و تسک‌هایی را که با مایکروسافت To Do همگام شده‌اند، به راحتی و کاملا رایگان دانلود کنید.

با تمام این صحبت‌ها، به‌نظر می‌رسد که کورتانا دیگر به سوال‌های روزمره شما پاسخ نخواهد داد و امکانات و قابلیت‌هایش تنها به برخی از اپ‌های اختصاصی مایکروسافت نظیر آفیس ۳۶۵ یا اوت‌لوک محدود خواهد شد. کاربران نیز دیگر نمی‌توانند از این نعمت در گوشی‌های خودشان استفاده کنند و تنها راه بهره‌مندی از آن، ظاهرا ویندوز مایکروسافت خواهد بود.

نظر شما در رابطه این اقدام چیست؟ آیا از اپلیکیشن کورتانا در گوشی خودتان استفاده می‌کنید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

منبع :
Mspoweruser

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *