قابلیت جستجو براساس تصویر در گوگل کروم برای گوشی‌های اندرویدی ممکن شد

Google-Chrome

قابلیت جستجو براساس تصویر در گوگل چیز جدیدی نیست و این امکان مدت‌هاست که وجود دارد. کافی‌ست که تصویر مورد نظرتان را از روی سیستم به داخل موتور جستجوی گوگل بکشید و رها کنید تا نتایج به دست آمده مطابق با آن به نمایش در آید. حتی در گوشی اندرویدی خودتان هم می‌توانید با نگه داشتن انگشت بر روی تصویر مورد نظر و انتخاب گزینه Search Google for this image، این کار را انجام دهید؛ هرچند که محدودیت‌های زیادی هم دارد.

حالا ظاهرا نسخه پیشرفته‌تر این ویژگی بسیار جالب در قالب قابلیتی با نام گوگل لنز به گوگل کروم در گوشی‌های اندرویدی اضافه شده که طبق آن، جستجو براساس تصویر کاربردی‌تر از گذشته است. توسط گوگل لنز تصویر مورد نظر شما کاملا آنلایز شده و تصاویر کپی شده از آن و یا نمونه‌های مشابه در نتایج جستجو به نمایش در می‌آید.

برای آنکه کاربرد این ویژگی را بهتر درک کنید، کافی‌ست که بدانید اکنون می‌توانید عکس یک وسیله گران قیمت را در گوگل جستجو کرده و نمونه‌های مشابه و ارزان‌تر آن را پیدا کنید. گوگل لنز به شما این امکان را می‌دهد که تنها بخشی از عکس را برای جستجو موارد مشابه آن کراپ نمایید و دیگر حتی نیازی هم نیست که کل عکس به عنوان منبع مشخص شود. جالب‌تر از همه این‌که برای بهره‌مندی از این ویژگی، حتی نیازی هم به نصب گوگل لنز نخواهید داشت.

برای استفاده از قابلیت‌های گوگل لنز در مرورگر گوگل کروم، می‌بایست طبق روش زیر عمل کنید:

  • در آدرس‌بار گوگل کروم گوشی‌ خودتان عبارت مقابل را بنویسید: chrome://flags
  • در صفحه جدید عبارت context-menu-search-with-google-lens# را جستجو کنید.
  • تنظیمات را انتخاب کرده و گزینه Enabled را بزنید.
  • با زدن Relaunch، کروم را ری‌استارت نمایید.

 

نظر شما در رابطه با این ویژگی جذاب چیست؟ آیا تاکنون یک عکس را در گوگل جستجو کرده‌اید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

 

 

منبع :
Techradar

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *