قابلیت ایمیل داینامیک به اپلیکیشن جیمیل در اندروید و آیفون اضافه شد

google gmail

سال گذشته بود که شاهد اعلام برخی برنامه‌های گوگل برای پیشرفته‌تر کردن جیمیل با هدف افزایش تعامل آن با کاربران بودیم. در همین راستا و بعد از گذشت یک‌سال، ویژگی ایمیل داینامیک برای نسخه تحت وب جیمیل فعال شد. حالا و بر طبق اخبار جدید، ویژگی مورد اشاره در اپلیکیشن جیمیل در گوشی‌های اندرویدی و آی‌فون‌های اپل نیز قابل دسترسی است.

ایمیل داینامیک در واقع موجب تقویت و غنی شدن این سرویس از لحاظ محتوا خواهد شد و به کاربران اجازه می‌دهد که تا به‌صورت مستقیم و در داخل یک ایمیل دریافت شده، تمام فعالیت‌های خودشان را انجام دهند. برای درک بهتر موضوع باید گفت که مثلا شما می‌توانید بدون ترک جیمیل، به یک دعوت نامه در این سرویس توسط کامنت پاسخ دهید و یا اینکه پول یک محصول را که به صورت آنلاین خریداری شده، پرداخت نمایید.

نکته جالب در رابطه با ایمیل داینامیک در اپلیکیشن جیمیل این است که محتوای پیام به‌صورت به‌روز بوده و در لحظه تغییر می‌کند. یعنی مثلا در صورت خرید یک محصول، در همان ایمیل ارسال شده می‌توانید وضعیت سفارش خودتان را به ‌صورت آنلاین ببینید؛ یا حتی مشاهده مواردی دیگر شبیه به وضعیت ارسال درخواست شغلی شما در ایمیل!

در زمان ارائه نسخه بتا برای توسعه دهندگان، برخی برندهای معتبر دنیا همچون Despegar ،Doodle ،Ecwid ،Freshworks ،Nexxt و OYO Rooms از آن استفاده کرده‌اند. برای استفاده از ویژگی‌های ایمیل داینامیک کاربران G Suite و یا ادمین‌ها نیازی به فعال کردن دستی آن نخواهند داشت و به‌صورت پیش‌فرض این قابلیت برای آن‌ها فعال است، اما سایر کاربران می‌توانند ایمیل داینامیک را از تنظیمات اپلیکیشن جیمیل در گوشی خودشان فعال کنند.

مسلما این ویژگی کاربردهای جیمیل را بیشتر از قبل کرده و موجب می‌شود تا کاربران لحظات بیشتری را در این سرویس محبوب سپری کنند. نظر شما در رابطه با ایمیل پویا چیست؟ آیا شما نیز از جمله کاربران سرویس جیمیل گوگل هستید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

 

منبع :
The Verge

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *