آمار دانلود اپلیکیشن‌ها در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ : درآمد ۲۲ میلیارد دلاری سازندگان!

app store

هر سال و یا بهتر است بگوییم که هر ۳ ماه یک بار، شاهد ارائه آمارهای مختلفی در حوزه فناوری اطلاعات هستیم. حالا و در آخرین اخبار، آمار دانلود اپلیکیشن‌ها در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ منتشر شده است.

موسسه تحقیقاتی سنسور تاور اخیرا مطالعات گسترده‌ای بر روی اپلیکیشن‌ها انجام داده و به آمار بسیار جالبی نیز دست پیدا کرده که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم. ۸۰ درصد از میزان دانلود اپلیکیشن‌های دو فروشگاه بزرگ گوگل پلی و اپ استور مربوط به ۱ درصد از سازندگان بزرگ اپلیکیشن است؛ این یعنی بزرگان این عرصه بیشترین میزان دانلود را به خود اختصاص داده‌اند و این مورد، کار را برای سایر رقبا و به‌خصوص تازه‌کارها، بسیار سخت خواهد کرد. فیسبوک یکی از اپلیکیشن‌هایی است که در این ۱ درصد اشاره شده جای گرفته و توانسته تا رکورد ۶۸۲ میلیون دانلود را در این سه ماهه از خود به‌جای بگذارید.

طبق این آمار، ۸۰ درصد از کل میزان دانلودها چیزی نزدیک به ۲۹.۶ میلیارد دانلود برآورد شده و تعداد اپلیکیشن‌های این دو استور نسبت به آنچه که در سال ۲۰۱۴ شاهد آن بودیم، به اندازه ۶۵ درصد افزایش یافته است! البته در این بین، سهم اپلیکیشن‌هایی که در سال ۲۰۱۸ به بیش از هزار دانلود رسیده‌اند، کاهش داشته که نشان‌دهنده توجه کمتر کاربران به اپلیکیشن‌های جدید منتشر شده است. بد نیست بدانید که به‌صورت کلی ۷۹۲ هزار سازنده اپلیکیشن در گوگل پلی و اپ استور وجود دارد.

آمار دانلود اپلیکیشن‌ها و درآمد آنها

از لحاظ درآمدی نیز می‌توان گفت که بیش از ۲۰ میلیارد از درآمد فروش اپلیکیشن‌ها مربوط به همان یک درصد (یا باید بگوییم که مربوط به سازندگان بزرگ اپلیکیشن) است و در این میان، سایر سازندگان تنها ۱.۵ میلیارد دلار به جیب زده‌اند. یعنی تقریبا ۷ درصد از کل درآمد اپلیکیشن‌ها بین ۱۵۱ هزار و ۵۶ توسعه دهنده تقسیم شده است! این آمارها در رابطه با بازی‌های دنیای موبایل نیز صدق می‌کند و در این عرصه هم توسعه دهندگان برتر سهم عظیمی از درآمدها و میزان دانلود‌ها را به خودشان اختصاص داده‌اند.

نظر شما در رابطه با آمار دانلود اپلیکیشن‌ها چیست؟ آیا شما نیز از جمله توسعه دهندگان اپلیکیشن برای اندروید و آیفون هستید؟ نظرات خودتان را با ما و سایر دوستان‌تان در کاوشا به اشتراک بگذارید.

 

منبع :
Gsmarena

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *